Do februárových pretekov nastúpilo dovedna 13 tímov, čo je pri maxime slušný počet. Organizátori sa po 3 mesačnej prestávke počas povinnej rozpravy jazdcov vrátili k obľúbenej tombole, v ktorej jazdci žrebovaním ešte pred pretekmi môžu vyhrať rôzne zaujímavé hodnotné ceny. Od úplných drobností pre fanúšikov konkrétnej automobilovej značky (na výber boli produkty s logami Audi, BMW, Mercedes, Volvo, Suzuki, Mitsubishi, Nissan, Subaru...) až po veci ako úplné nové knižné novinky či termosky pre horúce nápoje (vďaka partnerskej webstránke www.kamzakrasou.sk).
 

Vo finále sezóny 2014 v decembri predstavený nový formát 2 v 1 (teda dvoch pretekov v jednom) si jazdci pre pestrosť obľúbili natoľko, že sa po januárových pretekoch jazdil aj teraz. Formát 2 v 1 znamená, že pred každými pretekmi sa ide aj krátka kvalifikácia. Poradie tímov na konci určia výsledky z oboch jázd. Kým doteraz kvalifikácia len určovala poradie tímov na štartovom rošte, v systéme 2 v 1 je oveľa dôležitejšia, lebo v prípade nerozhodných výsledkov z pretekov výsledné poradie určí aj poradie, alebo dokonca najlepšie časy v kvalifikácii.

II. KartCup 2015

Konkurencia na trati je vcelku veľká, v prvej kvalifikácii sa do 0,5 sekundového rozdielu zmestilo 8 tímov z 13tich.

Veľkým prekvapením prvej kvalifikácie bola mladá Barbora Pucherová z tímu AST Presskam v ktorom bola ako záskok za chorého Marcela Liedla. S časom 47.388 o takmer 0,05 sekundy porazila spomínaných bombardérov z tímu GRT. Ohromne dobrý čas 47.497 zajazdil aj mladý Filip Baláž z tímu RivalCar. O vysokej konkurencii na trati hovorí najlepšie fakt, že prvých 8 tímov sa v kvalifikácii vtesnalo do pol sekundy. Poradie na prvých troch pozíciách bolo na začiatku hodinových pretekov v protismere vcelku neštandardné. Bašu za tento výkon mnohí obdivovali a určite jej priali čo najlepší výsledok. Žiaľ, už v treťom ostrom kole podľahla tlaku špičkových súperov a tým, že nezvolila tzv. defenzívnu stopu, ktorá by súperom znemožnila predbiehať v technickej pasáži naopak jazdila za limitom priľnavosti, čo vytvorilo vo vnútri zákruty dostatočný priestor pre predbiehanie. Predbiehací manéver následne vyústil v incident šmyku a pretočenia a Barbora sa po strate asi 12 sekúnd, žiaľ, prepadla na posledné miesto. Boj v žiadnom prípade nevzdala a na obdiv všetkých dokázala v pretekoch zajazdiť druhé najrýchlejšie kolo pretekov v 15. kole časom 46.904 s. 

II. KartCup 2015

9. najlepších jazdcov februárových pretekov KartCup v Kart1 Aréna Petržalka.

V prvých pretekoch viacero tímov urobilo niekoľko prešľapov, za ktoré dostali penalizácie ešte počas pretekov, alebo dodatočne. Napríklad tím GRT za nebezpečný výjazd z boxov, ktorý spôsobil drobnú kolíziu na najrýchlejšom mieste na trati a následným nerešpektovaním udelenej pokuty Stop and Go dostal dodatočnú penalizáciu po pretekoch v podobe 7s (čas adekvátny penalizácii v pretekoch), čo ich odsunulo na celkové II. miesto. Tím RivalCar nabudený na možný skvelý výsledok si prvé striedanie v boxoch skrátil o nepatrných 15 stotín sekundy, čo sa premietlo do dodatočnej penalizácie a teda strate pozície. V podobnom ošiali náhlenia dostali pokutu povinnej zastávky v boxoch aj v tíme Na Hrane za skrátenie striedania o takmer 0,5 sekundy. Štvrtú takúto pokutu v prvých pretekoch fasoval aj tím ADE Performance za takmer sekundové skrátenie striedania, čo sa tiež premietlo v stratu pozície.

II. KartCup 2015

Seriál KartCup sa aj vo februári jazdil ako 2 v 1, teda preteky v oboch smeroch v rámci jedného podujatia.

Pole position v druhej kvalifikácii pre tzv. truerace získal s prehľadom tím GRT pred Go Baby Go. Tretie miesto získala pre tím AST Presskam super rýchla Barbora Pucherová. Priebeh pretekov v smere bol podstatne pokojnejší a na penalizácie veľmi mierny. Jedine tím Na Hrane v premotivovanosti znova o vyše 0,5 sekundy skrátil čas striedania, za čo dostali pokutu Stop and Go a v cieli teda horšiu pozíciu v prospech tímu RivalCar. Sčítaním výsledkov oboch jázd s prihliadnutím na výsledky kvalifikácie (pre nerozhodné umiestnenie prvých dvoch tímov GRT a Go Baby Go) určili organizátori výsledné poradie prvých troch tímov nasledovne:
 

I. miesto GRT Team
II. miesto Go Baby Go
III. miesto HBRT team

PRIEBEŽNÉ PORADIE TÍMOV v sezóne 2015