Aj keď je Auto Show v princípe súťažou rely, pravidelne tu stretávame skvelých jazdcov z okruhových disciplín (Štefan Rosina, Maťo Homola), pretekov automobilov do vrchu (Ján Lipták, Denis Pavlík, Martin Juhás), rallykrosu a autokrosu a samozrejme z Majstrovstiev Slovenska v rely. Práve v tejto dominujúcej disciplíne nechýba napríklad legendárny Prešovčan Igor Drotár, ktorý si oblieka pretekársku kombinézu od roku 1973. Netreba zabudnúť ani na mnohonásobného Majstra Slovenska v rely Poliaka Grzegorza Grzyba, či nádej slovenskej rely Martina Kočiho, alebo ostrieľaného Tomáša Kukučku. Minulý rok sa sem prihlásilo až 67 posádok.

Auto Show uzavrie sezónu na Slovakia Ringu

Záver sezóny už tradične patrí Auto Show na Slovakia Ringu

Trate Auto Show sú svojím charakterom každému veľmi dobre známe; diváci si užijú bleskový štart nadupaných vozidiel R5 či WRC priamo uprostred paddocku, na konci ktorého musia jazdci zvládnuť pomerne ostrý výjazd smerom na rýchlostnú dráhu okruhu, resp. na úzke a kľukaté obslužné komunikácie. Kľukaté sú aj samotné trate, ktoré kombinujú rýchle pasáže širokého asfaltu rýchlostnej dráhy Slovakia Ringu, v spojení s úzkymi prechodmi medzi bariérami so šotolinou či blatom. Život za volantom komplikujú tiež spomaľovače z pneumatík, či opäť úzke prejazdy tunelmi a obslužnými komunikáciami.

Auto Show uzavrie sezónu na Slovakia Ringu

Na Auto Show sa pravidelne schádzajú jazdci z rôznych disciplín

Auto Show je teda miestom, kde sa v pohodlí zákulisia nášho prvého permanentného okruhu stretnú jazdci a tímy všetkých disciplín. Pre divákov je to možnosť osobne sa porozprávať s najlepšími jazdcami Slovenska. Z krytej tribúny navyše vidno väčšinu trate a v prípade typického jesenného počasia sa môžu návštevníci zohriať a občerstviť v reštaurácii okruhu.

Vstupenky

Lístok na sobotu 3.11.2018 na všetky otvorené tribúny + paddock: 5,00 €

zdroj: Slovakia Ring