Počas všetkých týchto etáp posádka RAID ADVENTURE teamu plnila bodované úlohy aj napriek spomínanému zraneniu a problémom s anglickými prekladmi. Avšak vinou zle spočítaných resp. neuznaných splnených úloh sa ocitli na ôsmom mieste.

V poradí druhá etapa bola maratónska európsko – africká, kedy bolo treba v priebehu troch dní absolvovať 2800 km, vybrať si správny trajekt a preplaviť sa do Afriky a splniť zároveň 28 úloh. Hneď na začiatku tejto etapy utrpel jeden z členov posádky vážnejší úraz pri plnení úlohy, a to úraz kolena s následným roztrhnutím väziva. V tej chvíli sa ďalšie pokračovanie v súťaži zdalo nemožné, ale posádka Juraj a Daniela Ulrichovci sa nevzdali Po zvažovaní všetkých možností sa aj napriek tomuto hendikepu oproti iným posádkam rozhodli pokračovať, aj keď stratili 4 hodiny. Pokračovali nonstop jazdou bez spánku až na trajekt a ďalej do marockej Merzougy, do cieľa tejto etapy. Pri tejto príležitosti je dôležité spomenúť, že lekári, členovia organizátorov, ale aj mnohí členovia posádok pomáhali a zaujímali sa o stav zranenia Danky a ponúkali pomoc a lieky proti bolesti.

Každá etapa obsahovala náročné úlohy, či už lezenie po skalnatých útesoch o piatej ráno, jazdu v mokrom piesku po pobreží a následné plávanie v studenom Atlantickom oceáne alebo prechody po uzučkých horských skalnatých cestách a 3km šlapanie do jaskyne, ktorú bolo treba nájsť a opäť v nej plávať pre splnenie úlohy. V piatej etape opäť posádky čakala nebezpečná časť, keď absolvovali dakarskú trať z Foum Zgid do Smary, ktorá je známa tým, že vedie zamínovaným územím  Západnej Sahary. Jedine táto pista je odmínovaná a treba sa jej bezpodmienečne držať a dôsledne sledovať orientačné body a zároveň bolo treba plniť denné úlohy. Po celý čas posádky sprevádzalo na africké podmienky neobvykle zlé počasie, dážď, zima a studený vietor.

Počas všetkých týchto etáp posádka RAID ADVENTURE teamu plnila bodované úlohy aj napriek spomínanému zraneniu a problémom s anglickými prekladmi. Avšak vinou zle spočítaných resp. neuznaných splnených úloh sa ocitli na ôsmom mieste. Momentálne neboli už štyri dni zverejnené výsledky. Juraj a Daniela totiž podali protest na chybné bodovanie, taktiež na neuznané splnené úlohy a tiež na matematické spočítanie bodov niektorým posádkam a výsledky sa nanovo prepočítavajú, zároveň boli našej posádke dodatočne uznané úlohy, ktoré splnili. Očakávame preto dosť netrpezlivo dnešné zverejnenie výsledkov, keď podľa podrobných záznamov by sa posádka mala dostať aj so svojím Nissan Navara do prvej trojice. Veríme, že to tak bude a čoskoro budeme môcť oznámiť pozitívne výsledky prostredníctvom ďalšej tlačovej správy.