Štefan Demeter, prvý z ľava - vidno aj podľa trička :)

Štefan Demeter, prvý z ľava - vidno aj podľa trička :)

Meno a priezvisko: Štefan Demeter
Vek:  18
Jazdí na: Suzuki Swift 1.3
Kariéra: 1. miesto v kategorii J- Junior za sezónu 2010 v AutoSlalome
Cieľ:  Jazdiť F1 :)

Pri rozhovore so Štefanom stál po jeho pravici otec, po ľavici brat. Meno Demeter je slalomárom známe.Števo, v motoršporte si od kolísky? Alebo si si cestu musel hľadať sám?

Do motokáry som si sadol, keď som mal 5 rokov. Áno, dávali sme mu pod zadok vankúše, zapojil sa zo smiechom do rozhovoru otec.

Tvojím vzorom je teda otec?

Jasné (smiech). Ale nie, teraz vážne. Áno, otec. Viedol ma k záľube v motoršporte od malička.

Čo ťa teda inšpirovalo k účasti na Carpoint Junior Cup? Otec?

Aj (smiech), v prvom rade by som však chcel zlepšiť svoje zručnosti v AutoSlalome. A príležitosť jazdiť a vyhrať, keďže som súťaživý typ, je pre mňa vždy motivačná. A navyše mám rád adrenalín a jeho účinky, takže musím holdovať i AutoSlalomu.Števo, keď si súťaživý typ, prejavuje sa táto súťaživosť i doma?

Samozrejme, že áno. Ale nie je to extrémne, nemusím vyhrať za každú cenu. I keď poteší každá výhra.

Aké sú teda Tvoje ciele?

Myslíš, okrem maturity? (smiech). Asi najväčším cieľom je obhájiť titul Juniora roku 2010 z Trebatíc, dobré umiestnenie v AutoSlalome, a samozrejme, i v Carpoint Junior Cupe.

Ako by si zhodnotil motoršport súčasnosti na Slovensku?

Myslím, že je tu stúpajúca tendencia, stále viacej ľudí má záujem o slalomové jazdy, tým je väčšia konkurencia, čo len poskytuje reálnejší pohľad na dosiahnuté výsledky. Negatívne vnímam zmenu tried AutoSlalomu S1 do 1400 ccm. Do budúcna si myslím, že by sa na Slovensku malo vytvoriť širšie zázemie racingových shopov, či predajní špecializovaných na pneumatiky.Števo, ďakujeme Ti za rozhovor a súčasne prajeme, aby sa Ti podarilo i tohto roku obhájiť titul, aby si splnil všetky svoje ciele pre tohtoročnú sezónu. Nech je úspešná ako tá uplynulá.