Aktuálny líder hodnotenia, aregntínčan José María Lopéz - aktuálny majster sveta, je z tímu Citroën. Mladík už druhú sezónu preukazuje veľmi dobré jazdecké schopnosti a dravosť. V nabitom štartovom poli nie je vôbec jednoduché udržiavať si čelnú pozíciu. Pechito, ako Lópezovi všetci hovoria, má pred druhým jazdcom v poradí náskok 35 bodov.

4-násobný šampión

Tím Citroën má v tíme aj legendu pretekov WTCC. Francúz Yvan Muller má na konte 4 tituly majstra sveta a do celkového poradia bude chcieť prehovoriť aj na okruhu pri Bratislave. So skúsenosťami si s nástrahami náročného okruhu určite poradí. SlovakiaRing preverí najmä motor, brzdy a predné kolesá. Yvan Muller bude určite bojovať o každý kúsok slovenského asfaltu. V aktuálnom hodnotení majstrovstiev sveta WTCC mu patrí druhá pozícia. Pri jeho najvyšších ambíciách s tým nemôže byť spokojný. Určite bude útočiť na víťazstvo.

Sezone 2015 WTCC kraluje Citroen

Sebastien Loeb je azda najkomplexnejším jazdcom súčasnosti. Na špici jazdil nie len na šotoline či snehu, ale hlavne na asfalte. A evidentne nie len v rely...

Najväčšou hviezdou a najznámejším jazdcom celého štartového poľa je jednoznačne Sébastien Loeb. 9-násobný majster sveta v rely dokázal čo nik iný doposiaľ. Vo farbách značky Citroën pokračuje v kariére aj na okruhoch a patrí medzi hlavné lákadlá každých pretekov. O jeho nespornom talente svedčí aj to, že v tvrdej konkurencii má stále najvyššie ambície. V aktuálnej sezóne mu v celkovom hodnotení patrí tretia pozícia, pričom pred štvrtým jazdcom v poradí má viac ako 30-bodový náskok.
 

Na okruhu Slovakia Ring čakajú na divákov napínavé preteky. S použitím dodatočnej záťaže pre najúspešnejších jazdcov sa štartové pole vyrovnáva, no Citroën bude chcieť pódium len pre seba. Tento rok ovláda prvé pozície na štartovom rošte aj v cieli a iný scenár nechce pripustiť ani na Slovensku. Spoliehať sa pritom bude predovšetkým na vozidlo Citroën C-Elysée WTCC. Pretekárske auto poháňané prepĺňaným benzínovým motorom s objemom 1,6 litra sa vyznačuje mimoriadnou spoľahlivosťou a odolnosťou. Jazdci sa vozidlu za jeho služby pravidelne odvďačujú vavrínmi. Tím Citroën Racing je vďaka talentu jazdcov a jedinečným výkonom automobilu na čele hodnotenia konštruktérov. V tejto sezóne má doteraz na svojom konte 434 bodov a svoj odstup pred druhým tímom v poradí bude chcieť v pretekoch na Slovensku zvýšiť na viac, ako je súčasných 116 bodov.

Sezone 2015 WTCC kraluje Citroen

Loeb je už druhú sezónu hlavným lákadlom okruhového pretekania. Mnohí začali WTCC sledovať len preto, že na trati je Sebasien pravidelne a vždy má do poradia čo povedať.