co ma spolocne biliard, bycikel a motokara

Budem písať o tých bláznoch ‘’Saganovcoch’’, pre ktorých je halová motokára podstatne viac. Obetovali veľmi veľa času a v neposlednom rade aj peňazí. Sú fit, vycibrili svoj jazdecký štýl na maximálnu presnosť, jazdia na stotiny, pretože jedna, dve desatiny sú už veľká strata. 

S kľudným svedomím a absolútne zaslúžene im môžeme hovoriť elita halového motokárového športu. V sérii IIKC dôjde k stretnutiu tých najlepších. Ak si myslíš, že k nim patríš, tak si tu mal už dávno byť! ...ak nie, tak sa príď pozrieť.

co ma spolocne biliard, bycikel a motokara

Jazdci z 3 krajín

V 5. ročníku IIKC sa proti sebe postaví 45 pretekárov z troch krajín. Ak je niekto ochotný cestovať vyše 500 km, je za tým buď dievča alebo IIKC. Len pre predstavu, na trojhodinové preteky k nám pricestujú jazdci z Banskej Bystrice, Hodonína, Opavy a rakúskeho Innsbrucku. 

Počas celého roka sa koná v Kart One Arene niekoľko vynikajúcich akcií, no počas pretekov IIKC sa rozšíri do priestoru neopísateľné napätie. Jazdci, personál na trati, obsluha v bare, diváci, všetci sú tak nejako iní ako inokedy, pretože ide o veľa. Príchod jazdcov z cudziny ponúka slovenskej halovej scéne možnosť porovnať si jazdeckú kvalitu. V konkurencii tých najlepších jazdcov má úspech vlastnú chuť a podstatne väčšiu výpovednú hodnotu. Keď stojíš na pódiu a zospodu sa na teba pozerá ďalších 40 skutočne vynikajúcich jazdcov, tak si bol lepší! ...tak si to dal!

co ma spolocne biliard, bycikel a motokara

Odhliadnuc od toho čakajú v IIKC na pretekárov nielen atraktívne, ale v skutku výnimočné ceny. Minuloroční víťazi dostali príležitosť vyskúšať si jazdu na pretekárskom aute počas pretekov Slovenského okruhového pohára. Spätná väzba od jazdcov bola fantastická. Na tomto mieste treba vysloviť poďakovanie Rolandovi Sikhartovi za jeho iniciatívu, ústretovosť a jeho neúnavné angažmá na ceste ako sprístupniť motoršport širšiemu záujmu.
 

Na hlavnej cene pre tohtoročných víťazov sme v Kart One Arene pracovali nielen veľmi dlho, ale dokonca aj ďaleko mimo hraníc Slovenska. Pre najlepší tím a najlepšieho kvalifikačného jazdca čaká cena, ktorá posúva jazdenie halových motokár do nových rozmerov. Viacej prezradiť nesmiem.
 

Vážnosť série IIKC dodatočne symbolizujú tri hlavné pokále, ktoré budú aj tento rok z dielne majstra nerezu a čoraz väčšieho umelca Lukáša Koníka. Cena materiálu je zaplatiteľná, ale hodnota víťazného pokálu je astronomická a v bežnom pozemskom platidle nevyčísliteľná.
Zajtra budem už nepríjemne osobný. Spomeniem mená niektorých jazdcov a tak trošku aj to, čo sa od nich očakáva.


autor: Michal MIKE Krasňanský