Kart1 Arena Racing víťazne na SOP na Slovakia Ringu

Na Slovakia Ringa prišiel podpotiť Kart1 Arena Racing aj Richard Gonda

Ivan Lexa začal cestu za úspechom na Slovakia Ringu už v prvých pretekoch, v ktorých priviezol svoj Lotus Elise do cieľa na treťom mieste. V druhých pretekoch nenašiel premožiteľa na triedu do 1600 cm3 vyhral. Tretie a prvé miesto znamenali, že Ivan Lexa sa na Slovakia Ringu stal víťazom triedy do 1600 cm3.

Veronika Vanyová vybojovala celkové 3. miesto v triede do 1600 cm3

Úspech Kart1 Arena Racing v skupine STC pokračoval, postarala sa o to Veronika Vanyová na Lotuse Elise. V prvých pretekoch vybojovala štvrté miesto. To jej ale nestačilo, v druhých pretekoch pozíciu ešte vylepšila a cieľom prešla na druhom mieste. Veronika teda so štvrtým a druhým miestom obsadila celkové tretie miesto v triede do 1600 cm3.

Tímeu Glossovú zastavili technické problémy

Tímea Glossová štartovala s Mazdou MX-5 Cup v skupine CUP. Prvé preteky mala dobre rozbehnuté a tlačila sa dopredu. Lenže prišla motoršportová smola a pre poruchu motora musela z pretekov odstúpiť. Je to škoda, pretože mala našliapnuté na veľmi dobrý výsledok.

Tesne pred štartom

Galéria: 3 obrázkov

Slovenský Okruhový Pohár čaká teraz letná prestávka a preteky budú pokračovať až 29. augusta 2017. No pretekári Kart1 Arena Racing nebudú cez leto zaháľať, ale budú štartovať v novom vytrvalostnom seriáli SOP Endurance, ktorého prvé kolo štartuje už 14. júna 2017 na Slovakia Ringu.