KWC kvalifikačné preteky sú za nami, Slováci mimo semifinále

Preteky štartujú zelenou vlajkou

Galéria: 6 obrázkov

Aj motokáry sú špecifické, Rimo Evo 6 fungujú úplne inak ako Sodi RT8 alebo RX7. Majú iné rozloženie hmotnosti, a tým aj iné jazdné vlastnosti. Veľa jazdcov, ktorí s Rimo nemali skúsenosti, bojovalo viac s motokárou ako s traťou. Rimo je viac nedotáčavé ako Sodi, pretože má hmotnosť sústredenú viac vzadu, a to vyžaduje úplne iný štýl jazdenia.

Vonkajšia časť trate dostáva poriadne zabrať

Nepridá tomu ani nízky výkon a nagumovaná trať. V Silver Hotel and Karting Center teda musia pretekári jazdiť chirurgicky presne, každé, aj mierne vyjdenie mimo ideálnej stopy znamená stratu. Ak jazdcovi nevyjde prejazd čo i len jednou zákrutou, stratí čas, ktorý už nevie nikde získať späť. Nie je to vôbec jednoduché a svetová špička na KWC chyby neodpúšťa. O výsledkoch pretekov mnohokrát rozhoduje kvalifikácia, kde majú pretekári k dispozícii len jedno kolo.

Marcel Liedl krotí Rimo Evo 6

Motokáry Rimo boli novinkou aj pre Marcela Liedla a Andreja Halušku. Slováci, ktorí jazdia väčšinou na motokárach Sodi, a teda museli meniť jazdecký štýl. Chýbajúce skúsenosti s Rimo kárami sa však prejavili v kvalifikáciách, hoci sa chalani počas celých Majstrovstiev Sveta zlepšovali a ich preteková rýchlosť bolo porovnateľná so špičkou. Piatkové a sobotné výsledky sa zlepšili, Marcel Liedl vybojoval jedno 9. miesto a ostatných pretekoch končil tesne za prvou desiatkou. Andrejovi Haluškovi sa v piatok ani v sobotu nepodarilo dostať do top 10, no nechýbalo veľa. Konkurencia však bola veľmi silná.

Marcel Liedl

Brány semifinále ostali pre Slovákov zatvorené, Marcel Liedl obsadil na KWC v Štetíne 102. miesto a Andrej Haluška 104. miesto. Ambície mali vyššie a sami nie sú z výsledku nadšení. Z Kart World Championship si však odnášajú kopec skúseností, ktoré môžu zúročiť v budúcnosti. Pripomeňme však obrovský úspech v Pohári Národov, kde sa SOOP Team Slovakia prebojoval do veľkého finále medzi 14 najlepších tímov sveta. Slovákov na Kart World Championship v Štetíne podporujú: SOOP, Todos, DQS Automotive, Alcohol Killer, Max60, Presskam, Detail Art, sféra.sk a TopSpeed.sk.