Nová je aj 7-stupňová športová prevodovka AMG SPEEDSHIFT MCT vybavená mokrou rozbehovou spojkou, štyrmi jazdnými programami, funkciou medziplynu a funkciou RACE START.

Opticky sa aktuálny model od ostatných odlišuje hliníkovou kapotou s upravenými prelismi, novou maskou chladiča, novými svetlometmi, novým zadným spojlerom AMG s výraznou čiernou vložkou difúzora a aktívnym chladením zadnej nápravy. V záujme čo najlepšieho prúdenia vzduchu cez chladiče je predný spojler AMG vybavený zväčšenými otvormi a bočnými otvormi na nasávanie vzduchu. Karbónová odtrhová hrana AMG na kryte batožinového priestoru znižuje vztlak pri vysokej rýchlosti. DTM Safety Car je vybavený aj karbónovými vonkajšími zrkadlami AMG.

Mercedes C 63 AMG DTM Safety Car

Mercedes C 63 AMG DTM Safety Car

Podvozok s nastaviteľnou výškou v spojení s uzávierkou diferenciálu a 3-stupňovým ESP zabezpečí vyššiu agilnosť a grip na dráhe. C 63 AMG Safety Car je vybavený diskmi AMG z ľahkej zliatiny s viaclúčovým dizajnom, nalakovaných matnou čiernou farbou s lesklým ráfikom a s pneumatikami rozmeru 235/35 R 19 (vpredu) resp. 255/30 R 19 (vzadu).

Na použitie na pretekárskom okruhu bola optimalizovaná aj vysokovýkonná brzdová sústava AMG: na prednej náprave sú použité kompozitné brzdové kotúče s šesťpiestikovými brzdovými strmeňmi, na zadnej náprave oceľové brzdové kotúče so štvorpiestikovými brzdovými strmeňmi; kotúče sú na oboch nápravách vnútorne chladené a dierované. O nezameniteľný zvuk AMG V8 sa stará športová výfuková sústava AMG so špeciálnymi zadnými tlmičmi hluku.

Od sériového C 63 AMG sa DTM Safety Car odlišuje výraznými logami DTM Safety Car, strešným svetelným pruhom v technológii LED a stroboskopickými zábleskovými LED svetlami vpredu a vzadu. O lepšiu vizualizáciu za zlého počasia sa stará tabuľka s evidenčným číslom osvetlená diódami LED a nápis Safety Car na kryte batožinového priestoru. Na komunikáciu s vedením pretekov je Safety Car vybavený vysielačkou a TV monitorom. O výbornú bočnú oporu pre vodiča a spolujazdca sa starajú dve športové škrupinové sedadlá AMG so štvorbodovými pásmi. Optimálne ovládanie vozidla garantuje športový volant AMG v koži napa/Alcantare s radiacimi páčkami na volante.

zdroj: Mercedes

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 8 obrázkov