Písal som vám o susedovi, ktorý mi bude z tejto akcie prinášať aktuálne poznatky a fotografie. Okrem jeho tímu však na tomto podujatí štartovali aj iné slovenské tímy, celkovo sa súťaže zúčastnilo 250 tímov z 85 krajín. Počas 17 dní absolvujú takmer 9-tisíc km po rôznych cestách.

Prvé 3 dni vedú po cestách v Európe, to pravé dobrodružstvo tak začína až po vylodení na africkom kontinente. Jazdci po 17 dňoch končia v africkom meste Freetown, ktoré je hlavným mesto krajiny Sierra Leone. Ako som v predchádzajúcom článku spomínal, súťaž má 4 kategórie, v každej štartujú rôzne vozidlá. Kto by sa navnadil a chcel ísť na budúci rok, má smolu. Rally Budapešť Bamako sa organizuje raz za dva roky a organizátori vyhlasovali, že tento ročník je posledný. Ale ktovie.

Tím Fit&Co zo Slovenska budú reprezentovať Róbert Kováč, Martin Urmanič a Štefan Vadocz. Ich vozidlom sa na 17 dní stane Land Rover Dicovery II TD5 s off-roadovými úpravami a expedičným vybavením. Snáď sa im bude dariť rovnako dobre, ako ostatným slovenským tímom.

V rokoch 2004, 2006 a 2008 totiž súťažnú časť Rally Budapešť Bamako vyhrala posádka Ulrichovcov zo Slovenska. Uvidíme, či teda aj tento rok príde do cieľa ako prvá posádka zo Slovenska. O priebehu akcie vás budeme informovať. Západná Afrika je predsa stále kontinent, na ktorom vás môže prekvapiť takmer hocičo.