S informáciou o testoch nového okruhového náčinia Porsche prišiel magazín Motor1, ktorý však referuje, že ide o 911 GT3 R. Po zhliadnutí fotiek z daného testovania však podľa mňa vidíme Porsche 911 GT3 Cup. Vysvetlím.

Kamuflážny polep nezakryje všetko 

Napriek kamufláži sa dajú rozoznať tvary a niektoré detaily testovaného vozidla. Predná maska je veľmi podobná cestnej 911 GT3. Na rozdiel od GT3 R na testovanej verzii chýbajú vpredu viaceré aerodynamické prvky ako napr. krídelká na prednom nárazníku. Ďalší znak, prečo nejde o GT3 R ale o verziu Cup je na kapote. Tá pri verzii GT3 R obsahuje obrovský „kráter“, ktorý privádza vzduch na medzichladič. U testovanej verzie ale podobný otvor nie je badateľný. Taktiež nedisponuje veľkým zadným difúzorom, či aerodynamicky optimalizovanými spätnými zrkadlami, ako v prípade GT3 R. Zároveň aj zadné krídlo sa zdá byť o niečo menšie, ako u auta špecifikácie GT3.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Optických náznakov, že ide o verziu Cup je teda viacero. V neprospech tvrdenia, že ide o GT3 R však hovorí aj fakt, že Porsche predstavilo aktuálnu okruhovú GT3-ku len minulý rok a s tým, že pre rok 2022 začnú platiť nové technické regulácie pre vozidlá GT3, by nedávalo zmysel aby vyvíjali ďalšie auto podľa starých regulácií. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Porsche tak s najväčšou pravdepodobnosťou testuje novú Cupovú verziu 911, čo je aj logický krok, keďže tá aktuálna brázdi okruhy už od roku 2017. Pod kapotou má 4-litrový 6-valec s priamym vstrekovaním paliva, pričom ponúka výkon 357 kW (485 k). Čo sa týka ceny, tá má hodnotu 189 900 eur bez dane, takže aj keď ide o lacnejšie pretekanie ako v prípade GT3, stále je to poriadne drahá záležitosť. 

Porsche 911 GT3 Cup 

Zdroj, foto: motor1.com