Každé podujatie Slovenského Okruhového Pohára ponúkne pretekárom dva 20 minútové preteky s letmým štartom, ktorým bude predchádzať voľný a meraný tréning. 14. marca si jazdci zmerajú sily na neobvyklej konfigurácii trate, keďže viete že SlovakiaRing aktuálne prechádza prestavbou druhého horizontu. Jazdiť sa teda bude variant 1? S dĺžkou 3737 m je, samozrejme, kratší, ale určite nemenej zaujímavý.
 

Po cieľovej rovinke jazdci vchádzajú na do prvej pravej zákruty, ktorú musia prejsť inak ako sú zvyknutí. Výjazd z nej vedie na tretí horizont, ale v opačnom smere. Pokračujú cez tiahlu pravotočivú zákrutu k najpomalšiemu miestu na okruhu, ktoré ponúka vynikajúcu príležitosť na predbiehanie. Nasleduje technická časť, náročná na voľbu stopy. Tu môžu pretekári správnym prejazdom veľa získať, no rovnako veľa stratiť. Celú vnútornú časť okruhu, od tretieho horizontu až po poslednú zákrutu idú jazdci v opačnom smere ako pri variante 4. Práve táto časť je veľmi zaujímavá a umožní rýchlejší nájazd do poslednej zákruty, ktorá privedie pretekárov na cieľovú rovinku. Dlhodobá predpoveď počasia hlási slnečnú prvú polovicu marca s teplotami do 10°C. Krásne jarné počasie je ideálne na prvé preteky. Podľa predpovede sa tejto dobe vyhne aj dážď, čo dáva po miernej zime ideálnu príležitosť vytiahnuť autá z garáží a dielní.

Slovenský okryhový pohár 2014

I. podujatie Slovenského Okruhového Pohára ponúkne jazdcom 5 hodinový program. Registrácia na preteky už beží na stránke www.okruhy.sk.

ČASOVÝ HARMONOGRAM PRETEKOV:

1. hodina:
20min. voľný tréning pre STC (small touring cars)
20min. voľný tréning pre BTC (big touring cars)
20min. voľný tréning pre OFC (open and formula cars)

2. hodina:
20min. meraný tréning pre STC
20min. meraný tréning pre BTC
20min. meraný tréning pre OFC

3. hodina:
preteky č.1 20min. letmý štart pre STC
preteky č.1 20min. letmý štart pre BTC

4. hodina:
preteky č.1 20min. letmý štart pre OFC
preteky č.2 20min. letmý štart pre STC

5. hodina:
preteky č.2 20min. letmý štart pre BTC
preteky č.2 20min. letmý štart pre OFC


Štartovné môžu jazdci zaplatiť dvoma spôsobmi, buď na účet Slovenského Okruhového Pohára do 14 dní pred pretekmi, alebo registrovaní jazdci priamo na mieste. Štartovné uhradené na účet organizátora 14 dní pred pretekmi je 139,- eur, Štartovné pre prihláseného jazdca hradené na mieste 159,-eur.