Keďže motokáry francúzskej značky Sodi Kart sa osvedčili, manažéri KartOne Arény siahli po ich najnovšom modeli určenom pre indoor karting verejnosti. Nový model sa volá RX8 a premiéru mal len tento rok na výstave motokár vo Frankfurte nad Mohanom. Novinka má viacero patentovaných riešení, ktoré dávajú z jazdy ešte lepší pocit a zážitok. Preto naplno platí: "O niektorých veciach sa dá rozprávať, niektoré treba zažiť!"

O niektorých veciach sa dá rozprávať, či písať. Niektoré treba zažiť!
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Rovnako ako predošlé Sodi Kart majú aj tieto osvedčené benzínové jednovalcové motory Honda s objemom 270 ccm s maximálnym výkonom 9 koní. Novinka má lepšie jazdné vlastnosti a jazdenie posúva na novú úroveň. Do KartOne ich koncom septembra prišlo 13 kusov. Po krátkom zábehu sú k dispozícii verejnosti nasadené od soboty 03. 10.

Nemenej zaujímavý je ich šat. Ostrá modrá s prelivmi odtieňov strieda jednoliatu oranžovú. RX8 má zároveň aj inak tvarované plasty kapotáže. No to, čo sa noviniek týka, nie je všetko. Flotila bielych motokár s možnosťou dovažovania určených pre preteky nedávno dostala kompletne nové motory.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

KartOne aréna dá každému dieťaťu jedného koníka :)

Na ceste do haly sú už aj nové detské motokáry. Pôvodné detské mašiny dostali nové výkonnejšie motory z 5,5 na 6,5 k. A k nim pribudnú ďalšie, aby sa úspešný program Kids Kart Academy a Detský Vodičák rozrastali ešte viac. Z oboch týchto programov totiž v krátkej dobe môžu vzísť budúce hviezdy motoršportu.


Bezpečnosť je prvoradá - nové prilby, chrániče a nákrčníky

Spoločne s hore uvedenými zmenami osadenstvo haly kompletne obmenilo staré prilby pre verejnosť za nové. Nie len tie pre dospelých, ale aj pre deti. Okrem toho sú v regáloch pri trati aj nové chrániče rebier a nákrčníky.