2010 Mercedes GP W01

2010 Mercedes GP W01

Tým, ktorý sa jednoznačne bude tešiť najväčšej mediálnej pozornosti, predstavujeme ako prvý. Mercedes GP predstavil svojho favorita, za volant ktorého si sadne navrátilec Michael Schumacher. Mercedes GP W01 sa predstavil vo farbách predvojnových Strieborných šípov a s hlavným sponzorom Petronas. Najbadateľnejšia zmena sa odohrala na nose monopostu, ktorý je zahnutý smerom dole. Piloti sú Nico Rosberg a Michael Schumacher.

2010 Renault R30

2010 Renault R30

Žlto-čierny Renault R30 reflektuje bojové farby, ktoré používala táto automobilka v motoršporte v 80tich rokoch. Čo si ale isto všimnete, je stále absencia hlavného sponzora ktorý by mal nahradiť ING (ten oficiálne vycúval, keď sa prevalila kauza okolo fingovanej havárie mladého Nelsona Piqueta). Veľmi zaujimavé je zloženie pilotov, ktoré pozostáva výhradne z východoeurópskych národností: poliak Robert Kubica a prvý rus v F1 Vitaly Petrov. Tretím pilotom je "holandský číňan" Ho-Pin Tung. Čo nás však potešilo je fakt, že ako náhradný pilot sa uvádza aj druhý čech v F1 Jan Charouz. Piaty člen (náhradný pilot) je belgičan Jérôme d'Ambrosio.

2010 BMW Sauber C29

2010 BMW Sauber C29

Tento rok to už vyzeralo tak, že Sauber sa do F1 nedostane, keďže BMW sa odmietlo zúčastniť na ďaľšom ročníku. Pôvodný majiteľ tímu Peter Sauber však nelenil, a odkúpil späť svoje dieťa. Na ďalší zdĺhavý vývoj nebol čas ani peniaze, preto je základ monopostu Sauber C29 ešte stále čiastočne BMW, avšak zmenilo sa najmä srdce - to dodalo Ferrari. Piloti sú Kamui Kobayashi a veterán Pedro de la Rosa.

2010 Scuderia Toro Rosso STR5

2010 Scuderia Toro Rosso STR5

Tento ročník bude pre stajňu Toro Rosso výnimočný. Najmä preto, lebo celý monopost 2010 Scuderia Toro Rosso STR5 vznikol a bol postavený interne vo vlastnej réžií. Piloti sú Sebastien Buemi a Jaime Alguersuari.

A nezabudnite si pozrieť aj nedávno predstavený McLaren MP4-25.