Napíšte nám, čo sa vám na TopSpeed.sk páči a čo nie a možno vyhráte lístky na dopoludňajšie jazdenie.

Možno ste si všimli, že v názve akcie sa objavilo slovko Cup. Ním chce dať organizátor najavo, že okrem jazdenia v triedach prináša aj hondnotenie najlepších jazdcov. Jazdiť sa síce bude klasicky v dvoch skupinách A (začiatočník) a B (pokročilý), vyhodnocovať však budú podľa nasledovného delenia:

Kategória S - seriové a ľahko upravené autá:
S1 - 1600 ccm
S2 - 2000 ccm
S3 - 3500 ccm
S4 + 3500 ccm
SD - Diesel

Kategória M - upravené, pretekárske autá
M1 - 1600 ccm
M2 - 2000 ccm
M3 - 3000 ccm
M4 + 3000 ccm

Jazdenie v Cupe je na programe po obede. Každá skupina A aj B dostane k dispozícii 3 jazdy po 3 merané kolá. Po vyjdení na trať z boxov bude priestor pre zahriatie áut a gúm, následne vám zmerajú tri kolá a piate je určené na dochladenie a odjazd do boxov. Nasledujú autá skupiny B v rovnakom scenári. Toto sa popoludní zopakuje 3x.


Každý teda dostane k dispozícii 3x 3 merané jazdy. Vyhodnotenie bude vhľadom na rôznorodosť áut nasledovné: kedže medzi autami bude dosť sériových áut, ktoré brzdami nemusia dobre zvládnuť 3 kolá pod plným plnyom, z každej jazdy (trojkola) organizátori vyhodnotia 2 najrýchlejšie kolá. (v praxi to znamená, že jazdec nemusí ísť na plno všetky 3 kolá). Výsledné hodnotenie prebehne podľa rovnakého kľúča. Sčítajú sa dve lepšie jazdy dvojkolá) z troch. (napr. ak niekto vypadne v poslednej jazde alebo nebude môcť na jednu jazdu nastúpiť, porucha auta... stále bude hodnotený).

Včera skončila možnosť objednať a zaplatiť lístky na RWD4 v predregistrácii. Od dnes teda platia nasledovné ceny platené priamo na mieste:

Cena jázd v hotovosti, priamo na okruhu v deň akcie
(je nutné zúčastniť sa registrácie):


Celý deň: 125,-€
Dopoludnia: 80,-€ (voľné jazdy = tréningy)
Popoludní: 80,-€ (CUP)

Podrobnejšie info a harmonogram dňa RWD4 Cup


TopSpeed.sk vám jazdychtivým v malej súťaži znova prináša možnosť získať voľné vstupenky na dopoludňajšie jazdy. Vaša úloha je jednoduchá. Emailom na adrese info(zavinac)topspeed.sk nám napíšte, čo sa vám na našej stránke páči a naopak, čo nie. Čo by ste zlepšili? Aj vďaka vám môže byť TopSpeed.sk lepší web. :)