Posledné víťazstvo továrenského tímu Renault v F1 sa datuje ešte do roku 2006, kedy Fernando Alonso vyhral Veľkú Cenu Japonska a neskôr aj titul majstra sveta, k čomu tím vyhral pohár konštruktérov.

Prestížou sa Formula E ešte Formule 1 vyrovnať nedokáže

Duch Renaultu sa však zachová prostredníctvom aliancie s automobilkou Nissan. Tá nahradí pozíciu Renaultu vo Formule E a bude sa snažiť nasledovať víťazného ducha predchodcu. „Získali sme neuveriteľné poznatky o elektrickom pohone a naše poznatky posúvame do bežnej premávky. Po sezóne 4 presunieme naše zdroje do Formuly 1, kde máme vysoké ciele. Tešíme sa na zdieľanie poznatkov z našej aliancie s Nissanom,“ povedal k odchodu Renaultu riaditeľ oddelenia predaja elektrických áut a marketingu. Týmto vyhlásením potešil milovníkov benzínového motoršportu, keďže potvrdil dlhodobé zotrvanie Renaultu v kráľovskej triede motoršportu. Formula 1 zas a raz potvrdila svoju pozíciu jednotky, keďže úspech v tejto sérii je absolútny vrchol, čo sa dá z pohľadu automobilky v motoršporte dosiahnuť. Práve preto Renault do tímu natlačí obrovské množstvo peňazí. To, či mu táto agresívna stratégia vyjde, sa dozvieme v priebehu najbližších rokov.