Po smole v kvalifikácii, keď Gonda nemohol dokončiť posledné najrýchlejšie kolo pre defekt a zajazdil tretí čas, prišli výborné preteky. Richard odštartoval rozumne, v prvej šikane si dal pozor a vyhol sa prípadnej kolízii. Zo šiesteho miesta v triede F308 potom útočil a v priamom súboji o 3. miesto zdolal aj Camerona Twynhama. V cieli mu teda patrilo ďalších 6 bodov a 15-bodový náskok na 1. mieste Championship Copa.

V cieli ho už členovia tímu Drivex vítali s tabuľkou šampióna a oslavy sa mohli začať. 19-ročný Banskobystričan neskrýval radosť. „Po veľmi problémovej kvalifikácii som mal 4. miesto na štarte, ktorá však reálne neodzrkadľovala našu rýchlosť, takže som vedel, že v pretekoch budeme mat možnosť bojovať o pódium. Nakoniec všetko vyšlo ako malo, ďakujem za podporu celej mojej rodine, priateľke, tímu a všetkým, ktorí ma po cely rok povzbudzovali! Som nesmierne šťastný!“

Posledné preteky sezóny 2013 v F3 Open Cup sa Rišovi Gondovi podarilo vyhrať. Okrem toho, že sa stal neohrozeným majstrom tejto sezóny, skvelou odmenou jemu aj rodine bola slovenská hymna na konci pretekov. Gratulujeme!
Richard Gonda šampión Barcelona 2013 F3 Open Cup