Možno ju už poznáte z nedávneho rozhovoru s youtuberom Gogom, alebo zo sociálnych sietí ARC Bratislava, kde je manažérkou tímu. Miška svoje motoršportové pôsobenie začala na motokárach, kde som si často mohol aj ja z prvej ruky vyskúšať, ako náročné dokážu byť súboje s ňou. Jej rýchlosť jej dala možnosť prestúpiť z motokár do veľkých áut a teraz získava skvelé úspechy. Preteká aj v šampionáte SlalomShow, ktorý nie je súčasťou Majstrovstiev Slovenska. Miška by rada súťažila aj o titul majsterky Slovenska, ale tie preteky sa jazdia ďaleko na východe SR, čo by časovo nevedela zvládnuť. Napriek tomu poskytuje autoslalom výbornú zábavu, pričom autu nehrozí žiadne vážne poškodenie a finančne je to tiež oveľa menej náročné, než napríklad rally alebo okruhové pretekanie.

GR Yaris ako asistent k úspechom

V sezóne 2021 má k dispozícii jedno z najlepších áut na slalom. Malú a výkonnú Toyotu GR Yaris. O jej technickú podporu sa stará japgarage.sk a majiteľom je Jan Poláček. Zrejme aj vďaka výbornej technike túto sezónu Miška prekvapila samú seba: “Cieľom sezóny bolo víťazstvo v triede S3 (kategória áut nad 2000 cc). Celkové vedenie som ani pri najmenšom neočakávala. Samozrejme, môže sa to zmeniť po ďalšom podujatí, keďže sa idú dokonca dvojité preteky.” Miška zatiaľ absolvovala dve podujatia.

Prvé sa konalo na okruhu Slovakiaring a druhé na letisku Trenčín. V rámci neho sa konali dva preteky. Miška vedie o 6 bodov pred svojím najbližším prenasledovateľom na Honde Civic. Za Jaroslavom Pienčíkom na druhom mieste je o ďalších 6 bodov tretí Rakúšan, Patrick Mayer. Ten po trati vodí VW Golf GTI. Do konca šampionátu ostáva ešte 6 kôl a stať sa môže čokoľvek, ale Miška má šancu dosiahnuť skvelý úspech a my jej držíme palce.

Miška a jej miláčik.