Mercedes-Benz C63 AMG Black Series

Mercedes-Benz C63 AMG Black Series

Pod kapotou tohto safetycaru bdie, teda skôr čaká pripravený na akciu, nadupaný 6,3 V8 motor s výkonom 380 kW (517 k) a 620 Nm. To je mimochodom viac, ako má ostrý DTM špeciál tej istej značky (377 kW / 500 k) pre sezónu 2012. Šprint 0-100 km/h zvládne za 4,2 a jeho topspeed je limitovaný na 300 km/h. Za jeho volantom bude sedieť ostrieľaný pilot Jürgen Kastenholz, ktorý si už niekoľko sezón užíva túto zaujímavú prácu. Kto z nás by s ním nemenil?

Safetycar Mercedes-Benz C63 AMG Black Series je takmer identický so svojím sériovým súrodencom, avšak, pochopiteľne, nájde sa tu niekoľko veľmi podstatných rozdielov. Auto je totiž vybavené kompletným balíkom AMG Track package (dodatočné chladenie komponentov na zadnej náprave, športové pneumatiky Dunlop Sport Maxx Race, kované 19" kolesá), AMG Aerodynamics package (kompletne prepracovaný agresívny aerodynamický bodykit) a AMG Exterior Carbon-Fibre package (všetky možné plastové časti exteriéru sú nahradené. Áno, hádate správne, sú teraz z karbónu).

Interiér je kapitola sama o sebe, ale ruku na srdce, má skutočne niečo do seba! Jednoduchý, zbavený zbytočností ale pritom tak nádherný...

Ak vás toto auto navnadilo na sledovanie DTM 2012, tak šancu máte už tento víkend 29.4., keď sa pôjdu prvé preteky na nemeckom okruhu Hockenheimring. A verte nám, bude to stáť za to!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 8 obrázkov