OMV MaxxMotion Rally Slovakia Ring

Sezónu 2021 na Slovakia Ringu odštartujú Majstrovstvá Slovenska v rally 20. - 21. marca. Súťaž národného šampionátu v rally sa na okruhu v Orechovej Potôni uskutočnila aj koncom minulého roka, predovšetkým kvôli protipandemickým opatreniam. Z rovnakého dôvodu zavíta rally na Slovakia Ring aj tento rok, pričom rýchlostné skúšky budú zložené z úsekov okruhu a obslužných komunikácii. 

OMV MaxxMotion Hill Climb Race Slovakia Ring

3. až 4. apríla 2021 bude Slovakia Ring hostiť prvé kolo národného šampionátu v pretekoch do vrchu (MSR PAV), čo je síce netradičné, no opäť sa na tomto rozhodnutí podpísali aj aktuálne opatrenia. 

O dva týždne neskôr, teda 17. apríla, zavíta na okruh Power Fest, ktorý ponúkne Majstrovstvá SR v šprinte, preteky v driftovaní a dokonca aj exhibíciu krásy, samozrejme vozidiel :) To, že apríl bude na Slovakia Ringu naozaj nabitý dokazuje aj podujatie Porsche Sprint Challenge Central Europe (29.4. - 2.5.), kde sa jazdci predvedú na špeciáloch Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport.

OMV MaxxMotion TCR Europe Slovakia Ring

Avšak najväčším lákadlom sezóny 2021 na Slovakia Ringu budú preteky série TCR Europe, ktoré nahradia svetový šampionát WTCR. TCR Europe mnohí z vás poznajú najmä vďaka účinkovaniu slovenského pretekára, Maťa Homolu, ktorý síce na titul nedosiahol, no získal niekoľko pódii a dokonca aj víťazstvo. Aj keď nejde o svetovú sériu, štartové pole je nabité aj niekoľkými hviezdnymi menami z WTCR. 

Sezóna 2021 bude v Orechovej Potôni pokračovať 9. - 11. júla Majstrovstvami Slovenska cestných motocyklov a sériou Alpe Adria Road Racing Championship. V polovici augusta (13.-15.) zase privíta Slovakia Ring preteky historických vozidiel.

 

OMV MaxxMotion Veľká cena Slovenskej republiky

Druhá polovica augusta už tradične patrí Veľkej cene Slovenska. Ani rok 2021 nebude výnimkou a 20. - 22. 8. sa na trati opäť predstavia vozidlá kategórie GT3, juniorské formuly, cestovné vozidlá, Cup-ové série a možno aj prototypy LMP3 tímu ARC Bratislava. 

Záver sezóny bude patriť rallycrossu (9.-10. októbra) a tradičnej exhibičnej rally, Auto Show Slovakia Ring (5.-6. novembra). 

V snahe minimalizovať riziko šírenia ochorenia COVID-19 budú v areáli okruhu platiť prísne hygienické a bezpečnostné opatrenia. Výsledkom nariadení však môžu byť prijaté opatrenia obmedzujúce prístup širokej verejnosti v areáli a na tribúnach, povinné testovanie účastníkov podujatí na prítomnosť Covid-19 či dokonca zmeny programu jednotlivých podujatí.