SlovakiaRing zacina 6 sezonu

Netradičné 24h preteky cyklistov na okruhu sú mimoriadne obľúbené. Cyklisti si kvalitu povrchu nevedia vynachváliť.

Oproti minulým rokom nastáva v kalendári 2015 pár zmien. Predovšetkým vďaka absencii zahraničných GT3 seriálov. Poďme si kalendár priblížiť najzaujímavejšími podujatiami. Už v týchto dňoch otvoril okruh SlovakiaRing brány na testovanie pretekárskych špeciálov. Prvé skutočne veľké a u nás premiérové podujatie bude FIA Zóna strednej Európy v relykrose (FIA Central European Zone Rallycross) 21. a 22. marca. Desiatky relykrosových špeciálov zo Slovenska a okolitých krajín potešia oko diváka jedinečnými prejazdmi na trati v kombinácii rýchlostnej dráhy, obslužných komunikácií, šotolinovej dráhy a série skokov. Mnoho vozidiel skrýva pod kapotou vyše 500 konských síl a keďže jazdcom nechýba odvaha, bude sa skutočne na čo dívať.

SlovakiaRing zacina 6 sezonu

SlovakiaRing od začiatku roka hľadá nové talenty motoršportu. Na začiatku apríla projekt Racestar vyvrcholí veľkým medzinárodným finále, kde sa 175 jazdcov zo 7 krajín pobije o 3 atraktívne miesta pretekárov v značkových seriáloch. Viac informácií na racestar.sk Power fest (8.5.) je festival úchvatných tuningových špeciálov a krásnych žien. Power fest sa teší veľkej diváckej pozornosti a veríme, že ani tento rok nebude výnimkou.

SlovakiaRing zacina 6 sezonu

Po ročnej pauze sa na Slovensko v októbri vráti najväčšia Európska drifterská séria King of Europe Drift.

XRace (24.5.) tu zažije druhý ročník. Svetovo veľmi populárny autokros a relykros si postupne získava srdcia aj slovenského publika a tak ako minulý rok, aj teraz na jazdcov čaká náročná trať pozostávajúca z asfaltu, šotoliny a skokov. XRace je nástupcom známeho Autoslidu, ktorý sa roky konal v Žarnovici. Po súťaži nádherných historických motocyklov 24. mája (FIM Europe Cup vintage regularity 2015) už nasleduje naše tradične najväčšie podujatie roka: FIA Majstrovstvá sveta cestovných automobilov WTCC – 19. až 21. júna. Bude to už po štvrtýkrát, čo sa na našom okruhu predstaví svetová špička cestovných automobilov, medzi ktorou nebudú chýbať Sébastien Loeb, Yvan Muller, či aktuálny šampión José María „Pechito“ López z Argentíny. V rámci toho istého víkendu budeme držať palce aj Maťovi Homolovi vo FIA Európskom pohári cestovných automobilov ETCC, v ktorom sa Matej predstaví so svojím novým pretekárskym špeciálom v podobe SEAT Leon Cup Racer. Štartové pole sa revitalizovalo a najmä súboje v triede Single Make Trophy budú určite lákať.

2. júla odštartujú na našej rýchlostnej dráhe výnimočné a najtichšie preteky: 24h SlovakiaRing Cycling Race. Stovky cyklistov aj s telesne hendikepovanými a celebritnými posádkami sa počas 24 hodín popasujú predovšetkým s vlastnou výdržou. Napokon minulý rok sa našlo množstvo takých, ktorí preteky absolvovali úplne sami! Cyklistický maratón vystrieda hneď 4. júla tradičný Porsche Alpen Pokal – preteky obľúbenej nemeckej značky. Rovnakej obľube sa teší aj Histo Cup (14.-16.8.), ktorý predvedie očarujúce historické vozidlá. Druhá polovica augusta patrí našim najtradičnejším automobilovým pretekom: Veľká cena Slovenskej republiky preteky cestovných automobilov na okruhu (21.-23.8.) ukáže opäť to najlepšie z najlepšieho od cestovných pretekárskych špeciálov cez špičkové GT3 ako Porsche, Ferrari a pod. Slovenská a stredoeurópska špička sa už po šiestykrát na našom okruhu pobije o najcennejšie trofeje ESET a FIA Central European Zone Trophy. Jedny najväčšie národné okruhové preteky vystriedajú ďalšie: Veľká cena Slovenskej republiky preteky cestných motocyklov (11.-13.9.), ktoré sa konajú v rámci seriálu Alpe Adria Championship rovnako neobišli náš okruh od začiatku jeho existencie ani raz. Po ročnej odmlke sa k nám vráti aj najväčší drifterský seriál Európy: King of Europe (24.-25.10.). Najlepší európski majstri kontrolovaného šmyku u nás opäť efektne spália množstvo gúm a svojím umením potešia veľké množstvo divákov. Záver roka nebude patriť nikomu inému ako slovenským majstrom rely, ale aj pretekov do vrchu, či iných disciplín: AutoShow (14.11.) uzavrie skvelou exhibičnou rely 6. motoristickú sezónu na SlovakiaRingu.