Sobotný program bude oživený o účasť strieborných chlapcov, kedy všetci traja budú rozdávať podpisy od 9 h pred hotelom Ring. Ľubomír Višňovský sa potom posadí do Ferrari 458 GT vo farbách tímu Petersport Racing a bude pokračovať v príprave na preteky v divízii 4 nad 2000 cm3. Zúčastní sa teda celej kvalifikácie a následne pretekov. Peter Žáček z Petersportu povedal, že Ľubomír Višňovský sa zúčastňuje pretekov na vlastnom aute. Tím poskytuje servis a prípravu vozidla. Pre Ľubomíra to bude premiéra, žiadnych pretekov sa doteraz neúčastnil. Preto nás určite bude zaujímať, ako sa mu bude v štartovom poli špičkových áut dariť. Zaostávať by príliš nemal, jeho Ferrari má pod kapotou slušný výkon - 580 koní.

Ferrari 458 GT

Ľubo pri Ferrari 458 GT

Brankár Ján Laco a obranca Milan Jurčina si pozrú okruh a tréningy z pozície divákov. Slovenskí hokejisti možno budú hviezdami pre nie až tak motoristicky zanietenú verejnosť, nie sú však jediné známe mená na Matador GT1 Racing Weekend. Na Slovakia Ringu sa cez víkend 9-10. júna ukáže i Mathias Lauda, syn legendárneho jazdca F1, majster sveta FIA GT1 Nemec Michael Bartels či víťaz vytrvalostných pretekov 24 hodín Le Mans Stéphane Ortelli. Nás, samozrejme, najviac zaujíma účinkovanie dvojice Rosina - Enge.

Štefan Rosina a Čech Tomáš Enge budú kolegovia v tíme Reiter Engineering a sedlajú Lamborghini Gallarado LP600. Štofi vyskúšal domáci Slovakia Ring prvý raz vlani, kedy získal v kategórii GT3 pole position, a Tomáša Enge hádam netreba ani predstavovať - účasť vo formuli 1, 24h Le Mans, F3000 či IndyCar. Obaja sa teda pobijú o čo najlepší výsledok na modifikovanej trati so špičkovou konkurenciou z celého sveta.