„Z dôvodu odstúpenia generálneho partnera je XVI. ročník Rally Bratislava zrušený. Pre vysoký dátum bolo toto rozhodnutie pre nás likvidačné a aj napriek nadľudskému úsiliu, ktoré sme v posledných dňoch pre záchranu podujatia vyvinuli, musíme súťaž zrušiť. Všetky povolenia na trate organizátor udelené má - tieto budú zverejnené na webovej stránke - www.ba-rk.sk. Všetky vklady a uhradené finančné prostriedky budeme vracať priebežne do tridsiatich dní od plánovaného dátumu konania súťaže, teda do 10. 12. 2012,“ znie vyjadrenie predsedu organizačného výboru Viktora Marušáka.

Dohodnutým generálnym partnerom podujatia mala byť ŠKODA Auto Slovensko.

Zoznam slúbených potvrdení a povolení na uzávierky ciest na stránke organizátora nie sú zverejnené ani tri dni po oznámení zrušenia pretekov. V zásade je to asi aj tak jedno, pretože to na výsledok nebude mať žiaden vplyv. Všetci, ktorí ste sa na trošku motoršportovej akcie v meste tešili môžete utrieť slinu, alebo sa 24. novembra vyberte na pripravované podujatie Auto Show do Orechovej Potône. SlovakiaRing bude aj tento rok oficiálne uzatvárať motoršportovú sezónu oddychovým a zábavným podujatím nie len pre jazdcov, ale aj divákov. Podrobnejšie info o Auto Show SlovakiaRing 2012.

Lukáš Hynek;jh7v7782.jpg© Lukáš Hynek

„Nedá mi, aby som sa nevyjadril, k zrušeniu Rally Bratislava posledného podujatia tohtoročnej rally sezóny na Slovensku, ktoré sa malo konať v hlavnom meste Slovenska. Práve odtiaľto totiž máme najviac reklamných partnerov, ktorých je niekedy problém dotiahnuť na podujatie konajúce sa mimo Bratislavy, napríklad v Košiciach, ale aj niekde inde. Práve preto sme Rally Bratislava chceli využiť na to, aby sme sa im práve tu odvďačili nielen peknou jazdou našej posádky, ale aj menšou oslavou zisku titulu absolútneho majstra Slovenska v sezóne 2012. Samozrejme je normálne nielen u nás, ale aj inde vo svete, že súťaže sa z nejakého dôvodu rušia, vždy sa tak však deje v dostatočnom predstihu. Tu však organizátor zverejnil zrušenie podujatia iba necelý týždeň a pol pred jeho plánovaným štartom, čo je z môjho pohľadu veľmi neskoro. Nielen náš, ale všetky tímy už majú v tomto období všetko dojednané a ťažko sa to potom ruší. Máme vyplatené štartovné, ale aj zálohy za súťažné vozidlo, ale aj za hotel, catering pre partnerov a podobné veci. Viem, že organizátor isto vyvinul maximálnu snahu na zorganizovanie tejto súťaže, ale nie je možné aby čakal s oznámením o jej zrušení do poslednej chvíle. Kto nám vzniknuté straty nahradí ? Veľa som rozmýšľal a naozaj neviem, čo ku takémuto neskorému zrušeniu súťaže povedať. Snáď iba toľko, že náš tím začína veľmi vážne uvažovať o tom, či sa ešte v budúcnosti predstavíme na domácej pôde. Pred našimi partnermi totiž vyzeráme ako podvodníci, ktorí niečo na začiatku sezóny sľúbia a potom nie sú schopní to dodržať. V rally športe nie je veľa reklamných partnerov a práve preto si každého jedného veľmi vážime, takto však prídeme aj o tých posledných ktorí nám ešte zostali. Nemôžem si pomôcť, ale takéto oneskorené zrušenie podujatia, je z môjho pohľadu podraz na všetkých rallystov a ľudí ktorí majú tento šport radi a iste s mojim vyhlásením budú súhlasiť aj ostatní jazdci, či ich tímy," vyjadril svoje pocity nad vzniknutou situáciou manažér RUFA Šport Ľubomír Kleman.

zdroj: autosportfoto.sk