V Dlhej neďaleko Trnavy vyrástla špičková motokárová trať, Motokáry Dlhá, ktorá je štvrtá najdlhšia v Európe.
V Dlhej pri Trnave vyrástla nová motokárová dráha

Motokárový raj sa nachádza za touto červenou bránou

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Prvý problém bol s pozemkom, pretože nájsť dostatočne veľkú plochu  v celku nebolo jednoduché, ale podarilo sa. Našli takmer 7-hektárový pozemok pri obci Dlhá, kde dnes stojí vonkajšia motokárová dráha. Nasledoval boj s veternými mlynmi, teda presnejšie so slovenskou byrokraciou. Najprv museli jednať s obcou, aby zmenili územný plán a mohli pokračovať v projekte, to trvalo rok. Ďalšie takmer tri roky strávili vybavovaním všetkých možných povolení, aby dráhu mohli začať stavať. Časom do projektu pribrali aj tretieho partnera. Je obdivuhodné, že profil trate ako aj celého zázemia areálu si navrhli sami. Potom začali stavať a za niečo vyše roka a pol vybudovali špičkový športový areál, ktorému dali meno Motokáry Dlhá.

V Dlhej pri Trnave vyrástla nová motokárová dráha

Štartová a cieľová rovinka

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Na motokárovej dráhe teraz dolaďujú posledné detaily. Trať s dĺžkou 1100 m je štvrtá najdlhšia v Európe, pretekári so svojimi tímami si môžu prenajať napríklad jednu z 20 garáží. Navyše na garážach je terasa s rozhľadom na celú trať. Okrem toho je k dispozícii aj kemp, kde má každé miesto prípojku na elektrinu, v kempe nechýbajú ani sprchy, WC a blízkej dobe pribudnú aj ohniská. Služby kempu však môžu využiť aj turisti, ktorí plánujú dovolenku v malokarpatskej oblasti. Motokáry Dlhá sú výborným miestom na aktívne trávenie dovolenky, okrem jazdy na motokáre, či už vlastnej alebo požičanej, môžete vyraziť na turistiku do Malých Karpát, pozrieť si krásny Smolenický Zámok, či ochutnať výborné vínko z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov
Na motokárovej dráhe v Dlhej, môžu už teraz jazdiť pretekári a tímy s vlastnými motokárami. Verejnosť si na svoje príde začiatkom apríla, kedy bude možné jazdiť na špičkových motokárach Sodi RT8.

Vráťme sa ale k areálu Motokáry Dlhá, kde k dráhe a kempu pribudne aj detské ihrisko a tenisový kurt. Súčasťou zázemia okruhu je aj administratívna budova, kde v spodnej časti nájdete obchod pre motokáristov, pult, kde si budete môcť kúpiť jazdu na motokáre pre verejnosť, nechýba ani šatňa, bar a reštaurácia. Na poschodí je potom školiaca miestnosť s terasou pre rozpravy a školenia jazdcov.

V Dlhej pri Trnave vyrástla nová motokárová dráha

Motokáry Dlhá ponúkajú špičkovú trať a prvotriedne zázemie pre jazdcov a tímy

Najlepšie na tom je, že športový areál Motokáry Dlhá už funguje. V priebehu marca môžu trať využívať pretekári s vlastnými motokárami a začiatkom apríla už budú k dispozícii aj motokáry pre verejnosť a nie hocijaké, ale rovno špičkové mašiny Sodi RT8. Na dráhe však neuvidíme len motokáry, okrem Slovenského Kartingového Pohára, Moravského Pohára sem zavítajú aj seriály ako Československý Autoslalom, AutoSlalom Show Cup, alebo preteky minibikov, motoškola, či zraz a jazda pravidelnosti veteránov. Všetky informácie o špičkovom športovom areáli Motokáry Dlhá sa dozviete prostredníctvom stránky www.motokarydlha.sk alebo facebookovej stránky Motokáry Dlhá.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov