Viac ako dve stovky súťažiacich

OMV MaxxMotion Veľká cena Slovenskej republiky odštartuje už v piatok, 19. augusta. V tento deň sú na programe najmä voľné tréningy a kvalifikácie. Preteky však (s výnimkou Abarth Cupu) začínajú až v sobotu.

Slovakia Ring hlási rekordnú účasť (viac ako 200 súťažiacich), ktorí sa predstavia v rôznych seriáloch a kategóriách. Tak ako po minulé roky, aj teraz jazdci a tímy zabojujú o body v národných šampionátoch Slovenska, Česka, Maďarska, Slovinska, Chorvátska, Srbska, Rakúska a Poľska. Okrem toho aj o body v Stredoeurópskej trofeji FIA CEZ (šprinty a vytrvalostné preteky). 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Najväčším lákadlom budú jednoznačne špeciály kategórie GT či monoposty divízie D2. Tie však budú doplnené napríklad o cestovné vozy v rámci TCR Eastern Europe, ale aj o špeciály šampionátov Swift Cup, Twingo Cup, Abarth Cup či Maluch Trophy. Rev motorov sa tak bude Slovakia Ringom ozývať bez prestávky prakticky od rána do večera, ktorý v sobotu zakončí populárny Endurance pri pomalom západe slnka. Nedeľa prinesie rovnako zaujímavý program nabitý pretekmi rôznych seriálov. Diváci si tak určite prídu na svoje. 

Viac informácii, ako aj ceny vstupeniek nájdete na stránke www.slovakiaring.sk.