Druhé miesto obsadil tím Hexis Racing s autom McLaren MP4-12C. Stroj Francúza Frederica Makowieckeho a Holaďana Stefa Dusseldorpa štartoval až z 9 pozície. Posledné pódiové umiestnenie ostalo pre tím ALL-INKL.COM Münnich Motorsport s Mercedes SLS AMG GT3, ktoré riadili Marcus Winkelhock a Marc Basseng.

Náš Štefan Rosina si vybral poriadnu dávku smoly. Po nepodarenej kvalifikácii, kde siahal už po štvrtom mieste, nakoniec štartoval až z 13. priečky. Aj napriek tomu sa vďaka vynikajúcej jazde dostal na 6. miesto. Následne však zase dostal defekt a jeho tímový kolega nedokázal skončiť lepšie ako na 11. mieste.

Na konci samozrejme nesmelo chýbať ani víťazné šampanské.

Na konci samozrejme nesmelo chýbať ani víťazné šampanské.

Štofi odviedol pekný bojovný výkon. Vyhral minimálne na počet defektov v dôležitých momentoch.

Štofi po pretekoch povedal: “Smola je smola a aj takéto vedia byť automobilové preteky. Napriek tomu som štastný, že som mohol reprezentovať Slovensko na Majstrovstvách sveta GT1 tu na domácej pôde a ďakujem všetkým divákom a fanúšikom, ktorí ma prišli povzbudiť. Napriek nešťastným defektom som dokázal, že viem jazdiť v svetovej lige a to ma teší. Viete, stále je to lepšie ako jazdiť predposledný a posledný by ma obehol.”

Podobne nešťastný osud postihol aj Čecha Tomáša Enge. Po výbornej kvalifikácii sa dostal už v druhom kole do kontaktu s Fordom GT Milosa Pavlovica. Z pretekov ho vyradil následný defekt. Ešte po včerajšej kvalifikácii si Tomáš trať pochvaľoval a páčil sa mu dokonca aj úsek s retardérom. „Slovakia Ring som si letmo vyskúšal už minulý rok. Nová šikana pred druhým horizontom najprv vzbudzovala obavy, no napokon z nej spravili veľmi rýchlu a adrenalínovú zákrutu, ktorú prechádzame na štvrtý stupeň v rýchlosti vyše 160 km/h. Nasledujúci horizont ideme stále cez 210 km/h, takže nás tam trošičku nadvihne, ale oproti 250 km/h minulý rok to nie je také dramatické. Ten adrenalín je tam naozaj veľký, pretože ak človek škrtne autom o šikanu z pneumatík, môže ho to aj prevrátiť.“

Na okruhu bola slušná návšteva až 20 000 divákov. Medzi nimi nechýbal ani prezident Ivan Gašparovič. Kompletné výsledky aj s časmi nájdete na oficiálnej stránke FIA GT1.

Plne obsadené pódium. Najvyšší stupienok patril nemeckému tímu.

Plne obsadené pódium. Najvyšší stupienok patril nemeckému tímu.