Aby sme sa vyhli nedorozumeniam, v prvom rade platí, že BMW predáva modely M5 a M6 (typu F10 a F12) s manuálnou prevodovkou len v USA. To však viacerým fanúšikom nebráni zadovážiť si aktuálnu generáciu v zámorí a individuálne ju prihlásiť v Európe. Aj to však čoskoro skončí. BMW M totiž pre ďalšiu generáciu modelov M5 a M6 nielen, že plánuje ponúknuť pohon xDrive, ale zo špecifikácie zmizne aj možnosť získať verzie s manuálnou prevodovkou.

S týmito správami prišiel priamo šéf BMW M Frank van Meel pre americký magazín Car and Driver. Jeho argument je jasný. 6-stupňový manuál sa už klientom v USA nepáči a neoslovuje ich. Požiadavky pre modely s manuálnom padli v posledných mesiacoch na nulu. Preto v ponuke novej generácie prosto nebude. Súčasná generácia M5 a M6 končí produkciu na jeseň 2016.
 

Toto rozhodnutie však nemá ovplyvniť ďalšie M modely. To znamená, že BMW M2, M3 a M4 budú s manuálnom v ponuke naďalej. Nová generácia M5 má s výkonom pre základnú verziu na 600 koňoch len začínať. Srdcom bude súčasný prepracovaný motor 4,4 V8 Biturbo. Dá sa predpokladať, že M5 príde v druhej polovici roka 2017.