Prvá generácia Panamery bola hit. Prvé nízko položené Porsche, ktoré malo 4 dvere. Jediné, čo mi na aute vadilo po dizajnovej stránke, bol zadok. Nevedel som mu prísť na chuť. Zadné partie novšej verzie sú na tom lepšie. Ani jedna sa v mojich očiach nechytá na novú verziu v karosérii shooting brake. Koncept tejto Panamery predstavili ešte v roku 2012. Ak budú základné línie zadných partií podobné, bude z nej jedno z najkrajších Porsche...

Porsche Panamera v karosérii shooting brake predstavia na tohtoročnom autosalóne v Ženeve.

Dr. Stefan Utsch, obchodný riaditeľ Porsche, potvrdil, že 5-dverová Panamera príde do predaja najneskôr koncom roka 2017. Keďže obyčajná Panamera v Amerike žne úspechy, bolo by veľké prekvapenie, keby sa v Amerike Turismo vôbec nepredávalo. Napriek tomu, že Európa je spomedzi kontinentov najviac kombíková. Objem batožinového priestoru sa v porovnaní s klasickou Panamerou zmení, ale komfort a miesto na nohy ostane rovnaké. Krajšia verzia Panamery nebude k dispozícii s predlženým rázvorom.  


Pohonné jednotky ostanú bez zmien. To, čo nájdeme v bežnej Panamere, bude mať aj Sport Turismo. Koncept bol ale hybrid. Ten zatiaľ v ponuke nebude. Myšlienku hybridu nezavrhli a možno sa čoskoro eko Panamery dočkáme.

 

Pripomeňme si trochu, ako koncept Sport Turismo vyzerá a čo všetko takmer pred 5 rokmi ponúkal. 

O koncepte Sport Turismo sme pravidelne písali. Som veľmi rád, že sa konečne ľady pohli. Panamere so zadkom alá Cayenne, alebo Macan to rozhodne viac sekne a rozhodne krajší zadok pomôže predajnosti. 

KTORÁ VERZIA PANAMERY SA VÁM VIAC PÁČI?

  • nová, s karosériou Shooting Brake ( 95% )

     

  • stará, s natiahnutými zadnými partiami ( 5% )

     

Odpovedalo 82 ľudí  

PORSCHE PANAMERA PRÍDE AJ V KRAJŠEJ KAROSÉRII SHOOTING BRAKE

PORSCHE PANAMERA PRÍDE AJ V KRAJŠEJ ...

Panamera prvej generácie bola veľmi schopným vozidlom, ale mala vždy jeden problém a tým bol vzhľad. Mnohí potenciálni ...

20. 07. 2016
PECKA OD PORSCHE JE PANAMERA SPORT TURISMO CONCEPT

PECKA OD PORSCHE JE PANAMERA SPORT TURISMO ...

Netajím sa tým, že pre Porsche mám slabosť. Ani tým, že dizajn predošléj generácie Cayenne či súčasnej Panamery ...

27. 09. 2012