Poslednú júlovú sobotu 2013 nadšenci unikátnych áut obsadili parkoviská pri nákupnom paláci v Bratislave. Prvý zo série tohoročných zrazov usporiadal Power magazín v lukratívnom areáli parkovacích plôch nákupného centra Shopping Palace Zlaté Piesky. Pre návštevníkov bol pripravený okrem prehliadky nádherných áut bohatý sprievodný program s výnimočnými atrakciami.

 

 

Na dejisko dorazili majitelia vyleštených štvorkolesových klenotov s cieľom zápolenia v jednotlivých kategóriách šampionátu Cocaine Tuning Battle 2013 a vybojovania si trofejí v doplnkových kategóriách organizátora zrazu. Okrem prestavaných áut do dejiska prišli i veterány, luxusné superšporty, audio show cars a tiež málo vídané americké mašiny, ktoré sa v prvom bode programu predstavili pred hlavným pódiom počas rozhovorov s ich majiteľmi.

Stálu divácku kulisu počas poobedia zabezpečila zóna show&shine, kde sa spolu so sexi modelkami prezentovali kúsky registrované do súťaže Tuning battle. Ani tento rok sa Power Tuning party nezaobišla bez hlasitého revu motorov - merali sa decibely výfukov a hodnotila aj krása zvukového prejavu vozidiel. Masívne zvukové vlny sa ale nešírili len z kovových rúr, ale aj z extrémnych auto hi-fi systémov. Subwoofre sa triasli v rámci súťaže dB Drag a hodnotila sa tiež i kvalita audio zástavby. Prvý krát do Bratislavy zavítala aj jedinečná Low rider show z Viedne, v ktorej špeciálne prestavaný, prekrásny veterán "Porno-Benz" presvedčil obecenstvo o svojich "tanečných" schopnostiach. Popri kochaní sa v kráse jedinečných automobilov si na svoje prišli i fanúšikovia populárnej hudby a extrémnych športov. Na javisku sa predviedla tanečná formácia Phantoms Crew, stálica popovej scény Igor Kmeťo, nová hviezda hip-hopu KALI a svoje famózne cyklotrialové umenie prezentovali aj majstri Tomáš Langermann a Alex Hrubý.

 

 

Vydarený deň sa po zotmení korunoval hodnotenou, populárnou disciplínou  „Light tuning“, kedy sa k slovu dostali nádherné svetelné kreácie v interiéroch a tiež exteriéroch coolových vozov a od pol desiatej začalo premietanie filmu Rýchlo a zbesilo 5 v priľahlom autokine.

 

Výsledky:

Najkrajšie autá zrazu TOP 5:
Ondrej Dobrota - Lincoln Zephyr custom car,
David Mádle "Psycho" - Škoda Fabia,
Štefan Nagy - Daewoo Lanos,
Katarína Šipková - VW Beetle,
Pavol "Hederik" Onderík - Fiat Barchetta


TOP stance: BMW 3 touring "Fuxo"

VIP style: Chrysler 300C - Daren Šortner

Best sport car: Honda S2000 - Marek Kliment

Extra cena partnera: VW chrobák - Matej Šmýkal

Najkrajší zvuk: Pontiac Firebird - Daniel Čiasnoha

Najhlučnejší výfuk: Heňo Škula - VW Golf 2 (131,6dB)

 

Light tuning:
Kia Ceed - Patrik Husár,
VW Golf III - Michal Murín,
Fiat Grande Punto - Jaro Hlucháň


Druhý tohtoročný "Power-zraz" sa uskutoční 24. augusta na strešnom parkovisku nákupného strediska Europa Shopping Center Banská Bystrica s priamym vstupom do nákupnej zóny a najväčšieho slovenského klubu Ministry of Fun, kde sa bude konať nočná after party.