V poradí 4. generáciu obľúbeného SUV Kia Sportage budeme vyrábať aj na Slovensku, vo fabrike pri Žiline. Svetovú premiéru má mať až o mesiac, 15. septembra na autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom. Len pár dní po tom, čo automobilka KIA dala médiám k dispozícii obrázky skíc nového offroadu Sportage, lietajú od včera internetom foto úplne nemaskovanej sériovej verzie.

Kia Sportage 4 stojí na rovnakej platforme ako sesterský typ Hyundai Tucson. Nový Sportage má mať smelý a pokrokový dizajn, ktorý vyžaruje silu a agilitu z každého uhla. To bolo doslovne, čo povedali pri zverejnení skíc. Bolo zrejmé a jasné, že odvážne nakreslené tvary do reality prenesú len čiastočne. Otázkou bolo ako? Dnes už máme možnosť pozrieť sa realite do očí.

Pripomeniem, že ponuka motorov bude rovnaká ako v prípade už predávaného Hyundai Tucson. To znamená 1,6 litrový motor T-GDI s turbom, ktorý ponúka 131 kW (177 k) a 265 Nm. Ten ako jediný ponúknu s dvojspojkovou robotizovanou prevodovkou DCT so 7. stupňami. Inak budú k dispozícii 6st. manuál a rovnako stupňový automat. Z dieselových jednotiek bude na výber 1,7 litrový agregát CRDI (115 koní) a 2,0 litrový motor CRDI (136 resp. 185 koní). Výkonejší prináša krútiaci moment až 400 Nm. V ponuke bude, rovnako ako doteraz, aj verzia s pohonom len prednej nápravy. To bude vlastne štandard. Za príplatok dostanete verzie 4x4. Ďalšie podrobnosti o 4. generácii najpredávanejšieho SUV na Slovensku prídu najneskôr takto o mesiac.