Auto Benz Victoria bolo darované do múzea v nemeckom Einbecku, no zároveň môže stále legálne jazdiť aj nemeckých cestách, a preto musí pravidelne prechádzať technickou kontrolou. Skúšku organizácie TÜV úspešne zvládlo aj tento rok, a tak dostalo nálepku platnú na ďalšie dva roky.

Nemecký podnikateľ Rehkopf dorazil priamo na STKčku jazdou s maximálnou rýchlosťou 29 km/h. Istý čas mu to istotne trvalo, no cesta z múzea našťastie nie je dlhá, sú to len 2 kilometre. Auto má 6 koní, 2 prevodové stupne a na dnešné pomery až neuveriteľnú spotrebu 20 litrov na 100 kilometrov.

Takto prebiehala technická kontrola.

Bez svetiel či pásov

Finálny verdikt bol jasný: Auto prešlo STKčkou na výbornú, hoci treba doplniť, že oproti dnešným vozidlám malo výrazne poupravené podmienky technickej kontroly.

Napríklad kontrola svetiel nebola vôbec nutná. Staručký stroj má tak či onak len priestor, kde sa dajú zapáliť sviečky. Chýba aj čelné sklo či bezpečnostné pásy - nehovoriac o akýchkoľvek systémoch. Keďže však takéto prvky auta neboli požadované pri jeho výrobe, pochopiteľne ich nekontrolujú ani na STKčke.

Zdroj / foto: Bild.de