Ako nepoškodiť auto lyžami? Toto rozhodne nerobte:
 

1.) NEOPIERAJTE lyže o auto - namiesto toho ich položte na zem. Aj keď sa zdá že sú bezpečne opreté o auto, stačí malé posunutie a pri páde môžu poškodiť lak..


2.) NEPREPRAVUJTE lyže v interiéri - najbezpečnejšia preprava je v strešnom boxe, tzv. v "truhle". Vyhnete sa poškodeniu vnútorných plastov, kože a i. Ak prepravujete lyže v interiéri, odporúčame to iba v originálnom vaku, ktorý pri prudkom zabrzdení alebo náraze lyže bezpečene zadrží.


3.) POZOR na strešné magnetické držiaky lyží - ak sa ich rozhodnete použiť, vždy iba na panensky čistý povrch. Inak riskujete silné poškriabanie laku, ktoré je možné odstrániť iba strojovým leštením. Odporúčame radšej strešný box alebo špecializovaný nosič lyží.


4.) NENASTUPUJTE do auta s lyžiarkami - odporúčame všetkým spolujazdcom prezúvanie do obuvy. S lyžiarkami na nohách máte menší cit a riskujete poškriabanie plastov, alebo kožených povrchov.

Lyže "na divoko" vs. lyže vo vaku - prvý variant je nebezpečný nielen pre materiály v aute, ale pre pasažierov. Ak prepravujete lyže v interiéri, vždy len vo vaku.

TIPY vychádzajú z toho, čo sme odpozorovali a s čím klienti po zimnej sezóne navštevujú ručnú automyvárku KV detail. Ďalším aspektom je Vaša bezpečnosť. Lyže, palice, lyžiarky "nadivoko" v interiéri môžu byť v prípade nehody veľmi nebezpečné!

Ako by to malo vyzerať - bezpečnočný nosič lyží alebo praktický strešný box.