Komentár redakcie: Maroš ČABÁK

Nebudem klamať. Od pôvodného TopGearu som za tie roky odišiel opakovane. Lebo som musel. Kvôli práci, kvôli meškaniu, kvôli čakajúcemu odvozu... Nie preto, že som chcel. Od nového TopGear som síce neodišiel, no chcel som. Opakovane. No s premáhaním som to vydržal. Možno je to len prvou časťou, možno sa chalani potrebujú rozbehnúť. A možno to už lepšie nebude. Nemôžem si pomôcť, no novej zostave chýba úprimnosť, dôveryhodnosť a hlavne prirodzenosť. Pôsobia na mňa až príliš umelo a silene. Na druhej strane však v súčasnosti svet, podľa všetkého, nemá veľkolepejšiu automobilovú šou. Minimálne do jesene nie... To by mal prísť na svet seriál s pôvodnou zostavou a novým menom: The GrandTour.

Komentár redakcie: Adam KRAHULEC

„Nový“ Top Gear to nemal ľahké. Odchod trojice Clarkson, Hammond a May mnoho vecí skomplikovalo. Voľba Evansa ako moderátora ľudí dosť nahnevala a skalní fanúšikovia neverili vlastním očiam. Top Gear hneď zavrhli a dopredu ho označovali za katastrofu. Naplnili sa ich očakávania? Tak na polovicu. Začnem tým dobrým. Matt LeBlanc je najväčším prekvapením a na post moderátora sa fakt hodí. Ostala skvelá kamera a hudba. Celkovo je po technickej stránke všetko na vysokej úrovni, avšak po obsahovej sklamanie. A tým sa dostávame k horšej časti. V prvej epizóde sme veľa nových nápadov nevideli, možno sa časom dočkáme. Evans nezaujal, no ani vyložene neotravoval. Nemusel by v niektorých častiach toľko kričať. Sabine potešila. Netreba však robiť urýchlené závery, máme za sebou len prvú epizódu a videli sme zatiaľ iba polovicu nových moderátorov. Uvidíme teda, čo ponúknu ďalšie časti. Zatiaľ dávam tak 5 z 10...

Komentár redakcie: Oliver TEKNÖS

Na rovinu si povedzme, že ktokoľvek by sa ocitol na moderátorských kreslách Top Gearu po trojici Clarkson, Hammond a May by to mal neuveriteľne ťažké. Matt LeBlanca a Chrisa Evansa odsúdili mnohí ešte pred tým než vôbec začalo natáčanie. A ako sa im teda podaril debut na moderátorských stoličkách? Mám z toho zmiešané pocity. Po vzhliadnutí trailerov som mal celkom veľké očakávania, a tie sa úplne nenaplnili. Dogfight Viper proti Vette mi prišiel strašne umelý, akoby som pozeral (nudný) americký akčný film... Rovnaký dojem som mal aj pri „paparazzi naháňačke“. No, v šou boli aj svetlejšie momenty, keď som sa zasmial, ale veľa ich nebolo. Obaja moderátori sa potrebujú ešte trochu zladiť. Na druhej strane aj v prípade „starého Top Gearu“ boli niektoré diely vyložene suché. Takže uvidíme, som zvedavý na pokračovanie série.