Alfa Giulia hybrid bude vraj kupé s 641 k

Hybridná Giulia bude mať vraj 641 k

Vráťme sa ale k hybridnému systému. Informácie naznačujú, že by mohlo ísť o novú verziu systému HY-KERS, ktorý využíva Ferrari LaFerrari. Nie je nemožné, že Alfa bude na vývoji spolupracovať s tímom Sauber, s ktorým pred sezónou uzavrela partnerstvo. Z hybridného systému by mal ťažiť 2,0 l turbo motor, ktorému dvihne výkon na 345 k, ako aj 2,9 l twin-turbo V6, v jeho prípade stúpne výkon na 641 k.

Alfa Giulia hybrid bude vraj kupé s 641 k

Takto si Giuliu Sprint predstavuje dizajnér X-Tomi

Ak sa Giulie kupé dočkáme, bude samozrejme vychádzať zo sedanu. Akurát príde s dvoma väčšími dverami, novou líniu strechy a zadnou polovicou karosérie. Na odlíšenie od sedanu by mohli dizajnéri pripraviť aj malé zmeny v prednej časti auta. Render, ktorý v minulosti pripravil dizajnér X-Tomi, môže naznačovať, ako by vyzerala Alfa Giulia v prevedení kupé.

Alfa Giulia hybrid bude vraj kupé s 641 k

Alfo Romeo Giulia Sprint by mala byť rýchlejšia ako nemecká trojka M4, RS5 a AMG C63 S

Top verzia Alfa Romeo Giulia s hybridným twin-turbo V6 a 641 k, ak sa jej skutočne dočkáme, by mala byť o poznanie rýchlejšia ako nemecká trojka, BMW M4, Audi RS5 a Mercedes-AMG C63 S Coupe. Alfa Giulia hybrid vraj predstavia ešte pred koncom roka. Podobných správ o príchode kupé alebo kombi tu už bolo, nechajme sa prekvapiť, možno to bude príjemné prekvapenie.

zdroj: carscoops.com

foto: Alfa Romeo

render: X-Tomi