Vďaka použitiu pokročilých materiálov a technológií nemuseli konštruktéri enormne zvýšiť hmotnosť Alfy Romeo 4C Spider. Otvorená verzia športiaka pribrala len 60 kg v porovnaní s kupé!
Alfa Romeo 4C Spider

Výfuk pre Alfa Romeo 4C navrhol Akrapovic

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Taliani Alfu Romeo 4C pretvorili na 4C Spider. Vďaka karbónovému monokoku a vysokej tuhosti karosérie nemuseli enormne zvýšiť hmotnosť. Spevnením rámu čelného skla pridaním karbónového oblúka chránia posádku pri prevrátení. Spolu s ďalším vystužením zvýšili hmotnosť len o 60 kg! Kvôli použitou ľahkej plátenej strechy museli zmeniť dizajn zadnej časti auta. Pre 4C Spider pripravili aj novú podobu predných svetiel.

Alfa Romeo 4C Spider

Pre 4C Spider navrhli v Alfe Romeo nové predné svetlá

Bezo zmien zostal 1,75 litrový prepĺňaný 4-valec s výkonom 240 koní a 6-stupňová dvojspojková prevodovka TCT. Motor však osadili športovým výfukom Akrapovic z hliníka a titánu, s koncovkou v strede zadného nárazníka. Auto stále šprintuje na stovku za 4,5 s a topspeed prekročí 250 km/h. Rozloženie hmotnosti tiež zostalo na 40:60 v prospech zadnej nápravy. Alfa Romeo plánuje spustiť výrobu 4C Spider začiatkom budúceho roka.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

Zdroj: autoblog.com