Nedávna produkcia fotografií Sebastiana Vettela s Alpine A110 pre magazín GQ nebol náhodný

Nedávna produkcia fotografií Vettela s Alpine A110 pre magazín GQ nebol náhodný

Renault sa chystá predstaviť koncept Alpine A110-50, ktorý je reminiscenciou na legendárny automobil Alpine A110 Berlinette. Modrý stroj na obrázku je podľa niektorých drobných detailov evidentne vyrobený v počítači, množstvo spoľahlivých zdrojov (medzi inými napríklad britský Autocar) však hlási, že ide o veľmi reálny záber.

Nová Alpine dizajnovo vychádza z takmer dva roky starého konceptu Renault DeZir, samozrejme doplnený prvkami jasne odkazujúcimi na svojho slávneho rallye predka. Technika bude pochopiteľne iná. Ak máme správne informácie, pod karosériou bude ukrytý trubkový rám okruhového Renautu Mégane Trophy a vzadu pozdĺžne uložený vidlicový šesťvalec o objemu 3,5 alebo 3,7 litra s výkonom 400 koní a krútiacim momentom 420 Nm.

Cieľom nie je nič iného ako sériová produkcia, ktorá by sa mala rozbehnúť do dvoch rokov.

A110-50 by mala byť predstavená počas Grand Prix Monaka a okrem iného bude pripomienkou 50 výročia vzniku pôvodnej Alpine. Koncept nakoniec nie je tak veľkým prekvapením, akoby si niekto mohol myslieť.

Správa o jeho vzniku a premiére sa objavila už v čase vzniku fotografií majstra sveta Sebastiana Vettela s Alpine A110 pre magazín GQ a rovnako aj francúzska značka Renault na toto vozidlo niekoľkokrát upozorňovala. Podľa dostupných informácií je cieľom nie je nič iné ako sériová výroba, ktorá by sa mala rozbehnúť do dvoch rokov.


Zdroj: CG, Autocar