Cosworth postaví atmosférickú jednotku V12 s objemom 6,5 litra. Odhady hovoria, že vysokootáčkový motor má dosiahnuť výkon okolo 900 koní! To je litrový výkon až 138 koní!
Aston Martin AM-RB 001

Na vývoji hyperšportu pracuje aj stajňa Red Bull Racing

Motor si na starosti zobral Cosworth

O stavbu motora sa postará renomovaná britská spoločnosť Cosworth. Keďže AM-RB001 má mať podobnú dynamiku ako monopost F1, nebude to mať jednoduché. Cosworth postaví atmosférickú jednotku V12 s objemom 6,5 litra. Odhady hovoria, že vysokootáčkový motor má dosiahnuť výkon okolo 900 koní! To je litrový výkon až 138 koní! Prehnaná hodnota? Pri pohľade na atmosféricky motor V8 z Ferrari 458 Speciale s litrovým výkonom 134 koní to nemusí byť utópia. V12 od Cosworthu bude mať limiter pravdepodobne za hranicou 9000 otáčok za minútu.


Ďalšie kone pridá elektromotor, ktorý bude používať energiu získanú rekuperáciou. Systém má fungovať podobne ako pri F1. Batérie má dodať chorvátsky Rimac. Mimochodom, Aston tvrdí, že pomer výkonu a hmotnosti bude veľmi blízko hodnote 1:1. Auto má vďaka širokému využitiu kompozitných materiálov vážiť len cca 1043 kg. Výsledný výkon auta by mohol dosiahnuť okolo 1000 koní. Výkon bude na cestu putovať cez 7-stupňovú dvoj-spojkovú prevodovku od spoločnosti Ricardo.


Zdroj: carscoops