Zaujímavé je, že medzi členmi poroty nie sú len "grínpisáci" ale i skutoční nadšenci výkonu a jazdy ako Jay Leno a Carroll Shelby. To znamená, že víťaz nedostal body len za skvelú nízku priemernú spotrebu len 4,4 l v mimomestskej prevázke, ale i za jazdné vlastnosti, dynamiku, tichosť a spracovanie.

Prezident AUDI of America prevzal ocennenie na nedávnom Los Angeles Auto Show. Pri tejto príležitosti dal celkom povzbudivé vyjadrenie:"Výhrou tohto ocenenia Audi demonštruje svetlú budúcnosť, ktorú vznetové motory ponúkajú prostredníctvom ďalšieho zníženia spotreby a CO2."

Audi A3 TDI s dvojlitrom má výkon 103 kW (140 k) / 4 200 ot a 320 Nm / 1750 - 2500 ot. Vysokotlaké priame vstrekovanie piezoelektrickými vstrekovačmi vstrekuje naftu do valca pod tlakom až 180 MPa. Nízke emisie zabezpečuje hlavne kyslíkový katalyzátor s vodou chladenou recirkuláciou výfukových plynov a filtrom pevných častíc.

V USA je A3 k v predaji len vo verzii A3 Sportback s dvojspojkovou DSG prevodovkou. U nás máme z tohto skvelého hatchbacku k dispozíci viac verzií: A3 Cabrio, trojdverovú A3 a, samozrejme, 5dverový Sportback.

Magazín Green Car Journal udeľuje ocenenia každoročne od roku 2005. Odborná porota v hodnotí riešenia vľúdne k životnému prostrediu, bez ohľadu na technológie, či druh pohonu. Nízka spotreba, nízke CO2 sú jednými z mnohých faktorov, ktoré o víťazovi rozhodnú.