Interiér Audi R8 V8 Limited Edition

Interiér Audi R8 V8 Limited Edition

R8 bude stáť na krásnych 19" diskoch, ktoré sú inšpirované tými, ktoré nájdete na "bežnej" R8 GT Coupe. Výrazné červené brzdové strmene sú len tou čerešničkou na šlahačke. Táto špeciálna edícia však dostane do vienka aj podvozok Audi magnetic ride, za ktorý netreba priplácať (jedná sa o aktívne tlmiče, ktoré sa prispôsobujú aktuálnym podmienkam na ceste).

Pod zadnou kapotou nájdeme starý známy motor 4,2 V8 s výkonom 430 k (316 kW) ktorý dokáže toto auto katapultovať na 100 km/h za 4,6 s (obe verzie prevodovky) a vytlačiť ho na maximálku 299 km/h.

Interiér je samozrejme vyčačkaný v červenej koži, presne ako sa na špeciálnu edíciu patrí. Oproti sériovej R8 dostane aj navigáciu, Audi Music Interface (AMI) alebo prémiové audio Bang and Olufsen. Doplatiť si môžete aj za Carbon Package, ktorý vybrané časti karosérie a interiéru oblečie do krásneho karbónu.

Smutná správa je, že Audi R8 V8 Limited Edition sa bude predávať len na Britských ostrovoch. Do predajní príde 100 kusov, každý za zhruba 104 000 euro. A perlička na záver: každý nový majiteľ tejto špeciálnej edície dostane k autu aj školu okruhovej jazdy R8 Driving Experience na okruhu Silverstone...