Pôvodné kompaktné MPV A2 bolo na trhu od roku 1999 do roku 2005. Mnohí z vás si ho pamätajú ako synonymum neúspechu. Ale pozrite sa na neho dnes. Má presne tie tvary, ktoré sú dnes na cestách stále bežnejšie. Úsporné auto s malými rozmermi, krátka kapota a nie príliš pekný dizajn. No trh evidentne v tej dobe ešte nebol na takého malé autá pripravený. Pravdou je aj to, že Audi posadilo cenovku príliš vysoko.

Výrobca jasne pochopil, že A2 predbehla dobu. Počkal pár rokov a plánoval ju nasadiť znova. V roku 2015 chcel predstaviť produkčnú verziu, ktorá by vychádza z frankfurtského konceptu. Nová A2 mala mať byť plug-in hybrid.

Dovolím si povedať, že Audi A2 nie je príliš pekné auto. No jeho technika a najmä spotreba boli na svoju dobu pokrokové. Audi nechce urobiť tú istú chybu znovu a preto novú A2 odkladá.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov

Bublina okolo elektromobilov však spľasla. Očakávania automobiliek sú úplne niekde inde v porovnaní s dopytom. Potvrdil to Nissan, ktorý v minulom roku dokázal predať len 6800 kusov svojho Leafu. V porovnaní s očakávaním 20 000 kusov je to úbohé číslo. Navyše ide o pokles. Pretože v roku 2011 predal Nissan viac Leafov. Podobná situácia je so všetkými hybridmi a elektromobilmi.

Nasadenie nového hybridného Audi A2 by bola pravdepodobne hlúposť. Audi preto zvolilo vyčkávaciu taktiku.

Zdroj: auto.cz

Prečítajte si aj: Toto v Nissane nečakali. Predaj elektromobilu Leaf je úbohý!