Rozvoj elektrifikácie sa so sprísňujúcimi euro normami nezadržateľne rozširuje. Audi má svoj cieľ do roku 2025 jasný. Chceli by totiž do tohto obdobia predávať ročne 800-tisíc elektro áut alebo plug-in hybridov. To nie je až taký nereálny údaj, čo myslíte?

Audi predstaví prvý elektromobil už tento rok.

Predobraz prvého elektromobilu od Audi bol koncept e-tron quattro concept.

Dôležité však je rozšírenie ponuky o plug-in hybridy a elektromobily, najlepšie do každého modelového radu. Väčšina z nich by mala byť plne elektrická a len menšia časť plug-in hybridov. Audi do vývoja plánuje vložiť približne 40 miliárd eur. Už budúci rok príde na trh druhý elektromobil od Audi, e-tron Sportback a o rok na to ho bude nasledovať e-tron GT.

Celkovo má ísť o 20 nových modelov do roku 2025. Audi bude na vývoji spolupracovať aj s koncernovými značkami Volkswagen a Porsche. Prvým elektromobilom by mal byť už tento rok e-tron quattro. Štúdia e-tron quattro concept pritom ponúka maximálny výkon 370 kW (503 k) a dojazd vyše 400 km. Tento model by mohol byť konkurentom pre nedávno predstavenú štúdiu BMW iX3 alebo Jaguar i-Pace. Uvidíme, ako to nakoniec bude.

Zdroj foto: Audi

Okrem elektromobilov prídu do ponuky aj nové plug-in hybridy.