Osemvalcový motor 4,0 TFSI dostal niekoľko úprav, vylepšený software riadiacej jednotky, upravené výfukové ventily a inú geometriu turbodúchadiel. Výsledkom je zvýšenie výkonu oproti bežnej S8 o 63 kW (85 koní) na 445 kW (605 koní) a 700 Nm (750 Nm pri overbooste).
Audi S8 Plus

Exteriér prichádza s decentnými zmenami oproti štandardnej verzii S8.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Audi prišlo s ešte silnejším modelom. Verzia S8 dostala označenie Plus. Zmeny sa udiali najmä pod kapotou. Osemvalcový motor 4,0 TFSI dostal niekoľko úprav, vylepšený software riadiacej jednotky, upravené výfukové ventily a inú geometriu turbodúchadiel. Výsledkom je zvýšenie výkonu oproti bežnej S8 o 63 kW (85 koní) na 445 kW (605 koní) a 700 Nm. Pri funkcii overboost dokonca až 750 Nm.

Nové Audi S8 Plus je tak druhým najvýkonnejším Audi v histórií (hneď po Audi R8 V10 Plus, ktoré má 610 koní). Audi S8 Plus akceleruje s obrovskou porciou výkonu na stovku len za 3,8 sekundy. Výbornému zrýchleniu pomáha aj pohon všetkých kolies Quattro. Maximálna rýchlosť atakuje hranicu 305 km/h (po posunutí limitera). O prenos výkonu z motora na kolesá sa stará 8 stupňová automatická prevodovka. Vzadu nájdeme športový diferenciál.

Audi S8 Plus

V interiéri nájdeme čiernu kožu s červeným prešívaním a dekory z brúseného hliníka alebo čierny klavírny lak.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

O komfort najvýkonnejšieho sedanu od Audi sa stará vzduchový podvozok. Auto dostalo 21“ disky kolies s pneumatikami 275/35 R21. Odblokovanie obmedzovača rýchlosti prichádza s paketom Dynamic. Ten prináša navyše karbón-keramické brzdy a športový výfukový systém, ktorý upravila divízia quattro GmbH.

Najvýkonnejšia verzia prichádza s decentným spojlerom na veku kufra. Za príplatok môže byť z karbónu. Štandardom je čierny difúzor, čierne koncovky výfukov a zatmavené zadné sklá. V interiéri nájdeme čiernu kožu s červeným prešívaním a dekory z brúseného hliníka alebo čierny klavírny lak.

V Nemecku začne predaj verzie S8 Plus koncom novembra. Cena základnej verzie bude  145 200 €. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 18 obrázkov

Zdroj: tlačová správa