Automobilka v Las Vegas na podujatí CES predstavila hi-tech systém, ktorý nazvala Piloted Parking. Novinka je veľmi podobná systémom, ktoré dokážu auto riadiť sami v bežnej premávke. Spomeňte si na televízny seriál Knight Rider, kde Michael Knight zachraňoval svet na svojom Pontiacu, ktorý vedel okrem iného aj hovoriť. KITT vedel sám zaparkovať, jazdiť a hovoriť vtipy.

Neviem si dosť dobre predstaviť, ako by systém fungoval v praxi. Nápad je to dobrý. KITT však vedel parkovať a jazdiť oveľa rýchlejšie.
Piloted Parking je súčasťou systému Command. Jedného dňa možno bude súčasťou dostupnej výbavy.

Piloted Parking je súčasťou systému Command. Jedného dňa možno bude súčasťou dostupnej výbavy.

Tvorcovia tohto seriálu možno ani netušili, že autá budú naozaj jedného dňa parkovať a jazdiť sami. Audi ukázalo systém Piloted Parking v A7. Vodič jednoducho môže z auta pokojne vystúpiť a odísť. O všetko ostatné sa auto postará samo. Odíde, nájde si parkovacie miesto a zaparkuje. Majiteľ samozrejme nemusí mať ani tušenie, kde jeho auto stojí. Ak chce nastúpiť jednoducho ho privolá aplikáciou cez mobil.

Audi však zatiaľ nepovedalo, čo bude nasledovať, ak auto miesto nenájde. Alebo ako ďaleko a dlho bude môcť miesto hľadať. Prípadne čo sa stane, ak majiteľov mobil bude vybitý.

Zdroj: autoblog.com