Bude TT pokračovať po súčasnej 3. generácii?

K tejto otázke sa vyjadril Bram Schot, CEO Audi:  „Myslím si, že pre ikony Audi tu je budúcnosť, no neviem, či aj pre TT. Moje srdce krváca, keď sa ma na to pýtate. Mám rozbehnutých pár vecí, ktoré by mohli TT nahradiť, aj keď nie úplne priamo.“ 

Hlavným dôvodom, prečo Audi prehodnocuje budúcnosť modelu TT, je ušetriť náklady a peniaze použiť na vývoj elektrických áut a ďalších technológií. Nemecká automobilka totiž plánuje do roku 2030 predstaviť až 12 elektromobilov. Ďalším faktom hrajúcim v neprospech TT je predaj. TT-čko sa nepredáva tak dobre, aby dokázalo zvrátiť svoju situáciu. 

„Audi musí byť viditeľné v budúcnosti, ale elektrifikácia musí byť nejako financovaná. Nemôžeme si dovoliť byť v každej krajine, v každom segmente,“ povedal Bram Schot.

Ak ste o tomto modeli snívali a ešte ho nemáte, nemusíte smútiť. Nový „facelift“ by mal prísť do predajní budúci mesiac a do roku 2022 si súčasnú generáciu budete môcť zakúpiť. Bram Schot ešte dodal, že za prežitie TT-čka bojujú, no nám neostáva nič iné, než čakať, ako to s týmto ikonickým modelom dopadne. Ružovo to s ním veru nevyzerá. Keď sa o ňom takto vyjadrujú v čase, keď by už mali naplno makať na vývoji novej generácie a evidentne sa tak nedeje.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Zdroj: motor1.com