Audi A3 E-Tron sľubuje kombinovanú spotrebu 1,5 l/100 km. Ide o veľmi ťažko uveriteľné číslo.

V najbližšej dobe chce Audi ekológom ponúknuť model A3 E-Tron. V nasledujúcom roku v Európe pribudne elektrický superšport R8. Z vnútra automobilky prenikajú na verejnosť plány, ktoré hovoria o tom, že v dohľadnej dobe Audi predstaví aj vysokovýkonný sedan. Malo by ísť o priameho konkurenta pre Teslu Model S.

Ešte zaujímavejšie znie Audi Q8 E-Tron. SUV poháňané výlučne elektrickou energiou. SUV a ekológia sa síce v mnohých ohľadoch navzájom rušia, no výrobcovia skôr či neskôr túto zažitú predstavu zbúrajú. Automobilka vo všeobecnosti tvrdí, že každý jej budúci elektromobil bude mať dojazd minimálne 400 km. Platí to aj pre SUV. Nejde však o unikátny a jedinečný nápad vložiť elektromotor do SUV. Aj v tomto prípade chce Audi ísť po krku Tesle, ktorá pripravuje Model X.

Audi chce vytvoriť alternatívu k typom Tesla. To sa ľahko povie, no realizácia bude už o niečo ťažšia.

O elektrickej R8 sme už počuli mnoho. Najprv mala byt. Potom nie. Teraz zase áno.

Z nemeckej svätej trojice je v oblasti elektrického alebo alternatívneho pohonu najlepšie BMW. Na svedomí to majú typy i3 a i8. Mercedes bojuje vďaka triede B Electric Drive. Daimler má navyše majetkovú účasť v samotnej Tesle. Audi chce svojich kolegov dobehnúť a vytvoriť plnohodnotnú alternatívu k aktuálnemu a aj všetkým budúcim typom Tesla.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Tesla Model S prešla z Košíc do Bratislavy na jedno nabitie!