Slovenská polícia má podobný systém už 4 roky, no v každom policajnom aute by ste ho hľadali márne. 

Vozový park Polície SR je rozmanitý. Nájdeme v ňom rôzne značky, rôzne modely, rôzne verzie. Na každý veľký štátny nákup musí byť vyhlásene verejné obstarávanie. Autá nie sú výnimkou. Preto vo vozovom parku môžeme nájsť všetko od malých Peugeotov, cez Kie a Hyundai, Land Rover, Škodu, Nissan, až po VW. Nechýbajú ani namakané stroje, hoc v malom počte, ale predsa. Najväčšie delá, ktorými polícia v minulosti na Slovensku disponovala, bolo BMW E60 M5, alebo viaceré Audi S4 B7. Bežné sú aj Leony Cupra, alebo Superby a Passaty s V6 motorom.

Tieto autá sú v premávke permanentne.  Motor ráno naštartujú a vypnú až večer. Auto je po celý čas naštartované! Doslova. Vypne sa párkrát do dňa. Na internete sa z času na čas objavia inzeráty bývalých policajných áut z cudzích štátov. Sú zhumplované, preto si ich radi novinári berú do pier (najmä z pohľadu daňových poplatníkov). Musíme si uvedomiť, že vyradené policajné autá a policajti na nich jazdiaci plnili dôležité úlohy, kedy nie je možné pristupovať s úctou k autu.

Vráťme sa k téme. Odpoveď na otázku položenú v úvode, či má podobné auto aj Polícia SR je NIE. Octaviu RS alá KITT u nás policajti nemajú. Majú však veľmi podobnú technológiu. Až na nevkusný a nepraktický "nasávač" na kapote. Pozrite sa, čím slovenská polícia disponuje na promo videu od spoločnosti Soitron, ktorý tieto systémy pred rokmi pre Ministerstvo vnútra SR vytvoril.

Systém má svoje muchy. Ak je nepresne naladený, nedokáže pracovať automaticky. Policajt musí zadávať niektoré údaje ručne. Je pripojený cez 3G sieť a automaticky sa aktualizuje každých 30 minút. Niekedy vzniká problém s prihlásením, alebo s presnosťou údajov. Policajné auto vybavené Soitronom nemá radar. Dôvod? Elektronika vozidla by dve nadmerné zaťaženia nezvládla. Z toho vyplýva, že policajti s bielymi doplnkami uniformy (dopraváci) väčšinou tento systém nemajú. Za priestupok vás môže riešiť každá hliadka. 

Kamera, ak je správne nastavená, zaznamenáva všetko, čo sa deje pred autom. Zaznamenáva priestupky vodičov, automaticky rozpoznáva evidenčné číslo vozidla a lustruje ho, či nebolo kradnuté. Ak je vozidlo (alebo evidenčné číslo) v pátraní, na displeji vyskočí hláška. Podobná, ako v prípade prepadnutej TK a EK. 

Prinášam ešte jedno video. V ňom je pekne ukázané, čo systém dokáže, za ideálnych podmienok.