Skoda Octavia RS

Belgickí policajti hovoria o čiernej Octavii RS ako o najsofistikovanejšom policajnom aute v Belgicku

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov
Škoda Octavia RS belgickej polície dokáže rozpoznať 100 EČV za sekundu, sledovať naraz až 8 áut a porovnať ich s údajmi z policajnej databázy.

Z motorického hľadiska nečakajte viac ako štandardnú Škodu Octavia RS s 2,0 TSI, 220 k a topspeedom 248 km/h. To zaujímavé skrýva nadstavba kapoty, ktorá obsahuje spolu 8 kamier. Policajti s nimi dokážu sledovať dianie pred i vedľa auta a rozpoznať až 100 EČV za sekundu. Nemusia sa spoliehať ani na pekné počasie, systém spoľahlivo funguje aj v noci, či v silnom daždi, vďaka infračervenej technológii. Aj preto polícia v meste Aaltero označuje svojho KITTa za  najsofistikovanejšie policajné auto v krajine.

Skoda Octavia RS

Kamery dokážu sledovať až 8 áut súčasne

Auto je prepojené s databázou polície

Možnosti čiernej Škody Octavia RS nekončia pri rozpoznávaní EČV. Systém dokáže sledovať až 8 áut súčasne, obsluha si ich môže pri práci priblížiť. Automaticky porovnáva EČV s policajnou databázou a zistí, či nie je auto kradnuté, má zaplatené poistenie, nemá uhradené pokuty, či majiteľ nemá zákaz šoférovania, či EČV zodpovedá autu a či je na správnom aute. Toto všetko belgická polícia priznala, čo ďalšie ich KITT sleduje sa môžeme len domnievať.

Skoda Octavia RS

Systém je prepojený s policajnou databázou

Auto je v službe od začiatku roka a policajti sa pochválili výsledkami. Skontrolovali 109 294 EČV a našli medzi nimi dve ukradnuté vozidlá. Mohlo by sa nám to zdať málo, no polícia hovorí, že sa Škoda Octavia RS osvedčila, pretože sa im pomocou nej podarilo odhaliť 22 nepoistených áut, 12 cudzincov s nezaplatenými pokutami, 36 šoférov so zákazom jazdenia a 254 vozidiel s nezrovnalosťami v registračných údajoch. Škoda Octavia RS s 8 kamerovým systémom stála belgickú políciu 60 000 eur.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Zdroj: autoforum.cz