BMW 330e má pod kapotou dvojlitrový spaľovací benzínový motor doplnený o elektrickú sústavu. Výkon je 252 koní a 420 Nm. Zdajú sa vám tieto údaje akési povedomé. Nebudete ďaleko od pravdy. Vychádzajúca generácia 330e F30 má charakteristiky úplne totožné. To ale neznamená, že inžinierom sa nechcelo vyvíjať niečo nové. V rukáve ma tento model 2 tromfy. Podarilo sa im totiž predĺžiť dojazd. Z pôvodných 40 km elektrických by to po novom malo byť 50 - 60 km. Podľa normy WLTP nová trojka konzumuje 1,7 litra benzínu, čo je o 10 % lepšie. Do ovzdušia púšťa len 39 g CO2 na kilometer, čo sú tiež o trochu zdravšie čísla. 

Druhým tromfom bude funkcia XtraBoost, ktorá povolí krátkodobé navýšenie výkonu o 41 koní. Túto možnosť bude mať každá hybridná verzia. Aktivuje sa spustením športového jazdného módu, alebo zaradením rýchlostnej páky do M/S. Navyše auto po novom bude môcť jazdiť rýchlejšie v hybridnom a v čistom elektrickom nastavení. Bavíme sa o náraste z pôvodných 110 km/h na 140 km/h, resp. 80km/h na 120 km/h. 

Zlepšili aj akceleráciu. A to o rovnú desatinu sekundy. Finálne deklarujú 6 sekúnd. Maximálna rýchlosť podskočila na hranicu 230 km/h, čo je o 5 km/h viac ako pri F30.  Do kufra zmestíte 375 litrov. Nechýba ani možnosť sklopenia zadných sedadiel.

Pre záujemcov budú k dispozícii 4 stupne výbavy. Advantage, Sport Line, Luxury Line a M Sport. Vravíte, že už sa na ňu neviete dočkať? Budete si musieť ešte minimálne polroka počkať. Čo to bude stáť? Cenu asi zatiaľ radšej neprezradili. Rozhodne počítajte so sumou 45 000 eur a viac. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov