Po dizajnovej stránke veľa zmien neprebehlo.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Základnou a na prvý pohľad jasnou zmenou je skladacia pevná strecha, ktorá sa ukryje v batožinovom priestore za 20 sekúnd. Manipulácia s ňou je možná pri rýchlosti len do 18 km/h. Kabriolet s rozloženou strechou nápadne pripomína kupé. V dizajnovej oblasti sa teda nezmenilo takmer nič. Vo vnútri je to tiež o tom istom. Športové sedačky, koža a kontrastné prešívanie.

Podstatné zmeny museli prebehnúť v oblasti nastavenia pruženia. M4 Coupe váži 1 497 kg. Hmotnosť kabrioletu predstavuje až 1 750 kg. Nárast 250 kg je pre športové auto poriadna záťaž. V porovnaní s predchodcom M3 Cabrio však v BMW znížili hmotnosť približne o 60 kg. Na spevnenie a zároveň odľahčenie karosérie vo veľkej miere použili karbón.

Nástupcu BMW M3 Cabrio definitívne predstavia na autosalóne v New Yorku od 18. do 27. apríla.

Pod kapotou pracuje vysokootáčkový radový šesťvalec s technológiou M TwinPower Turbo a objemom 3 litre. Výsledkom je výkon 317 kW (431 k) v pásme od 5500 do 7300 otáčok. Krútiaci moment 550 Nm je v dispozícii od 1850 do 5500 otáčok. M4 Cabrio zvláda so zatiahnutou strechou šprint na 100 km/h za 4,4 sekundy v prípade, že je vybavené sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou M DCT. Šesťstupňový manuál si žiada 0,2 sekundy navyše. Maximálka je elektronicky obmedzená na 250 km/h. Normovaná priemerná spotreba predstavuje 8,7 l/100 km (M DCT), resp. 9,1 l/100 km (6st manuál). O správny zvuk sa stará systém klapiek vo výfukovom potrubí.

Keďže tento kabriolet má výrazné športové gény, na palube nájdeme napríklad aktívny M diferenciál. Oddelenie „M“ poladilo aj elektromechanický posilňovač riadenia a kabrioletu pre zásadný nárast hmotnosti oporti kupé namontovali nové brzdy.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Strecha má okrem zlepšeného akustického komfortu vodičovi poskytnúť aj väčší batožinový priestor. Keď chráni posádku, do kufra sa zmestí 370 litrov batožiny. V prípade, že vodič má vo vlasoch vietor, batožinový priestor pojme ešte 220 litrov. V porovnaní s predchodcom objem narástol o 20, resp. o 10 litrov.

M4 Cabrio štandardne stojí na 18 palcových kolesách. BMW svojim zákazníkom za príplatok poskytne napríklad karbón- keramické brzdy alebo adaptívny podvozok. Cena, za ktorú bude BMW svoj nový kabriolet ponúkať, zatiaľ nie je známa. Pravdepodobne však bude vyššia ako v prípade predchodcu. Presné číslo sa však dozvieme asi až na autosalóne v New Yorku.

Zdroj: BMW

Prečítajte si aj:  Kabriolet Audi S3 príde do Ženevy s výkonom 300 k

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 21 obrázkov