Za volantom BT62 sedel Luke Youlden, pretekár seriálu Supercars Championship, ktorý okrem niekoľkých exhibičných kôl skúsil, čo Brabham dokáže. Podarilo sa mu prekonať rekord trate o 0,5 s, čím stanovil nový, 1:58,67. Predchádzajúci rekord 1:59,291 vytvoril minulý rok Christopher Mies na Audi R8 Ultra GT3. Ten sa stal prvým pretekárom, ktorý prekonal 2-minútovú hranicu.

Luke Youlden takto komentoval najrýchlejšie kolo: „Jazdil som tu s veľa GT autami, ale Brabham BT62 je o úroveň inde. Je to pretekárske auto a správa sa ako pretekárske auto. Z auta cítiť nasadenie a cez volant dáva výbornú spätnú väzbu, čo vám dá istotu, že na to môžete tlačiť. Je ľahké, 972 kg je úžasné číslo. Držať rekord na takomto ikonickom okruhu je ako splnený sen a chcel by som poďakovať chlapcom z Brabham Automotive za to, že vytvorili toto auto.“

V podaní Brabham BT62 je to výborný výkon. Pripomeňme, auto poháňa atmosférický 5,4 l V8 s výkonom 710 k a krútiacim momentom 666 Nm, ktoré na zadné kolesá prenáša 6-stupňová sekvenčná prevodovka. Najväčšou zbraňou BT62 však nie je výkon, ale kombinácia nízkej hmotnosti (len 972 kg) a vysokého prítlaku (viac ako 1200 kg). To vysvetľuje, prečo porazil Audi R8 GT3.

zdroj: carscoops.com, Brabham Automotive

foto: Brabham Automotive

video: Brabham Automotive